V Lovosicích jsme neuspěli!

V jednom ze šlágrů desátého kola extraligy přivítali Lovci Lovosice lídra tabulky ze Zubří. Diváci viděli v oboustranně výborné atmosféře (do Lovosic zavítali i fanoušci Zubří) dlouho vyrovnané utkání. Až v poslední desetiminutovce se domácím podařilo odskočit ze stavu 10:10 na poločasových 15:12. První branku druhé půle vstřelili znovu Lovci a vedli již 16:12. Šňůra čtyř gólů v řadě ale Zubří vrátila zpět do hry. Ve 44. minutě vedli Lovci 20:19, ale následovalo osm minut bez jejich branky a naopak další čtyřgólová šňůra hostujícího celku. Osm minut před koncem vedlo Zubří 23:20, ale Lovci zabrali a nakonec v domácím prostředí oslavili výhru 26:24.

HK FCC Město Lovosice – HC Robe Zubří 26:24 (15:12)

Nejvíce branek: Motl 10, Klimt 8/1, Sýkora 4 – Zeman 4, Šustáček 4, Hrstka 3/2, Přikryl 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 3 – 6. Diváci: 620.

Vojtěch Srba, ředitel klubu HK FCC Město Lovosice: „Od začátku zápasu jsme předváděli velmi dobré nasazení a velmi dobrý pohyb v obranné fázi. Dařilo se nám také úspěšně zakončovat v útoku. Střelecky nás v první půli držel Vašek Klimt. Bohužel jsme dělali fatální technické chyby, a i když jich celkově nebylo mnoho, Zubří nás z nich nekompromisně trestalo. Ve druhé půli soupeř velmi rychle srovnal skóre i díky velmi dobrému výkonu brankáře Orsága. Nás pak navíc postihl střelecký výpadek a Zubří otočilo vývoj zápasu. Změnili jsme obranu na 1:5 až na hranici rizika, díky individuálním schopnostem Boučka a Motla jsme zápas dokázali otočit a i se štěstím jsme urvali cenné vítězství.“

zdroj: extraliga.cz