V Karviné jsme předvedli solidní výkon, to však nestačilo

„Pocemkamdeš“, kam to chceš? Tak by se dal shrnout výkon našeho tahouna v útoku – Lukáše Mořkovského. Zápas v Karviné jsme sice prohráli, byla ale k vidění pohledná házená, které přidali třešničku na dortu náš Moře a karvinský Patzel. Oba totiž nastříleli dohromady 28 branek! Lukáš se prosadil 15x a V. Patzel 13x. Zápas byl vizitkou české házené a ukázal, že česká reprezentace má na čem stavět, v sestavách jsme mohli totiž najít sedm účastníků letošního ME.

Před Zubřím stál náročný úkol, proti středu karvinské obrany si místy nevěděl rady ani nejužitečnější hráč evropského šampionátu a vítěz zlaté medaile, Jim Gottfridsson! Do utkání vstoupili ale přeci jen o něco lépe hosté, úvodní gól vstřelil Jiří Dokoupil, nadvakrát pak v nejtěsnějším vedení udržel svůj tým Matěj Havran. Mezi osmou a šestnáctou minutou utkání ale rozehrál svoji show Vojtěch Patzel, jenž vstřelil šest ze sedmi gólů Karviné a nejvýraznější měrou tak přispěl k obratu na 11:8. Následovat musel oddychový čas, po kterém se vrátili na nerozhodný výsledek hosté díky gólům Tomáše Mičkala a Lukáše Mořkovského. Karvinské duo Solák – Sobol ale před poločasovou přestávkou vrátilo vedení domácím, kteří šli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Celou úvodní desetiminutovku druhé půle vzali do svých rukou opět reprezentanti. Za Karvinou mířili přesně Patzel a Solák, svůj tým ale držel na dostřel Lukáš Mořkovský, jenž zařídil všechny čtyři góly Zubřanů v této fázi zápasu. Přesto si domácí udržovali vedení o čtyři branky až do závěrečných minut. Na prahu poslední pomyslné třetiny druhé půle se dvakrát prosadil opět Lukáš Mořkovský a následně vstřelil tři góly v řadě Ondřej Mika. Ztráta Zubří tak byla jen jednobranková a do konce utkání chybělo necelých sedm minut. Závěr zápasu si ale hráči Baníku ohlídali. Ondřej Skalický zvýšil tři minuty před sirénou na 33:29 a utkání ukončila branka Matěje Nantla. Na body nestačilo hostům ani neuvěřitelných patnáct gólů Lukáše Mořkovského.

16. kolo: HCB Karviná – HC ROBE Zubří 35:32 (17:15)

Nejvíce branek: Patzel 13/3, Solák 9, Skalický 3 – Mořkovský 15/1, Havran 4, Mika 3

Sedmimetrové hody: 3/4 – 1/1 Vyloučení v min.: 6:10

Rozhodčí: Horáček Václav, Novotný Jiří

Celý zápis z utkání zde

„Odehráli jsme dobrý zápas, ale na to se nehraje. Zápas jsme ztratili v obraně, kde nás domácí přehrávali zejména jeden na jednoho. Z našich se takto prosazoval jen Mořkovský a to nestačilo. Jsme si vědomi toho, kde jsme my a kde je Karviná. Nějaký posun oproti zápasům s Karvinou, které jsme hráli doma tam je a uvidíme, kam se dostaneme v play off,“ hodnotil zápas Peter David.

Michal Brůna měl po zápase radost z dalšího bodového zisku, do příštího zápasu chce ale s týmem zapracovat na obranné fázi. „Potvrdilo se to, že se Zubřím jsou vždy vyrovnané zápasy. Dnes to bylo vyrovnané i díky našim chybám v obraně, kde jsme nedokázali uhlídat zejména hostujícího Mořkovského. Ten se prosazoval hlavně z druhé vlny. Zápas mu vyšel parádně. Z našich se v útoku dařilo Patzlovi a Solákovi. Jsem spokojen s body, méně s výkonem, zejména v obraně.“

zdroj: handball.cz

⚠️ Zápas v Karviné přinesl i smutné zprávy.. Naše řady byly opět oslabeny vlivem zranění. Pepa Dobeš si poranil kotník a bude mimo pár týdnů. Horší zranění se však přihodilo Bohdanovi Mizerovi, který dnes v Opavě absolvuje operaci kolene a bude tak mimo podstatně déle. Za celý klub přejeme pevné nervy při rekonvalescenci a zvláště Bohďovi, ať operace dopadne dobře.