V dramatické koncovce v Zubří se body dělily

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří ve středečním jediném utkání 5. kola extraligové nadstavby o záchranu remízovali s Brnem. Zlín s Kopřivnicí hraje ve čtvrtek od 19 hodin, Přerov přivítá Karvinou v neděli Karvinou. Utkání v Zubří, ve kterém každý chvilku tahal pilku, se rozhodovalo až v dramatické koncovce. Blíže měli k výhře hosté, ale poslední více než půlminutový útok nevyužili ke vstřelení rozhodující branky.

 ZUBŘÍ – BRNO 23:23 (12:12)

 Po tom, jaký měl zápas průběh, je pro nás remíza ztráta,“ vystihl trefně po závěrečném hvizdu utkání brankář Gumáren Zubří Petr Orság. A strážce zuberské svatyně a jeden z hrdinů utkání daleko od pravdy nebyl. Valaši sice v závěru museli dotahovat jednobrankové vedení a srovnali na 23:23 až čtyřicet vteřin před koncem z ruky pivota Šlachty, ale obecně měli určitě k vítězství blíže. „Měli jsme super začátek, kdy jsme vedli už 5:1 a soupeř si musel brát oddechový čas. Pak se to sice srovnalo, ale i ve druhé půli jsme za našeho vedení promarnili spoustu jasných šancí. Mohli jsme tam odskočit na mnohem více branek, než jen na dvě nebo tři. V tomto ohledu jsme to prohospodařili, měli jsme vyhrát,“ litoval po dramatické remíze gólman Gumáren Orság.

 hantak

V souboji třetího Zubří se druhým Brnem každý chvilku tahal chvilku. Jednou vedli domácí o tři branky, potom zase byli popředu hosté o dva góly. V koncovce se týmy tahaly o každou trefu a nakonec byli blíže výhře Brněné, když měli za stavu 23:23 čtyřicet vteřin k dispozici na poslední útok. Zubří však ubránilo, a tak se body dělily. Nakonec byly s bodem spokojeny obě strany. „V konečném zúčtování je remíza asi v pořádku. Utkání mělo hodně velký náboj, čehož se cením, protože v n této fázi soutěže po zase tak tradiční není,“ uvedl po utkání trenér Brna Jan Hegar. Také jeho protějšek Jiří Kekrt viděl plichtu jako spravedlivou. „Každý trenér chce vyhrát, ale dnes byla remíza asi spravedlivá. Spokojen jsem byl hlavně se začátky obou poločasů, kdy jsme naznačili, že jsme za určitých okolností schopni, a to mě těší. Bohužel jsme se zase potýkali s velkými výkyvy kvality hry. Remízu ale bereme,“ konstatoval kouč Gumáren Jiří Kekrt.

Zubří: Orság, Janků – Šlachta 5/2, Zahradníček 5, Kašpárek 3, Šustáček 3, Václav 3, Bechný 2, Trifunovič 1, Horut 1, Hub, Válek, Randýsek, Douda. Nejvíce branek Brna: Hubáček 7, Hanták 7/2.

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Vyloučení: 4:4. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Diváci: 390. Sled: 0:1, 5:1, 7:3, 7:5, 8:8, 9:12, 12:15, 17:15, 17:18, 21:18, 22:20, 22:23.

autor: Marek Havran

Foto: Vlastislav Navrátil

Nebyly nalezeny žádné obrázky

banner2