V bouřlivé atmosféře domácí haly jsme si vybojovali mečbol

Sobotní utkání proti Dukle Praha mělo naznačit, jak by mohla série dopadnout. Do zápasu se šlo za nerozhodného stavu a vědělo se, že kdo vyhraje, bude mít v nedělním zápase mečbol. To se nakonec i díky bouřlivé podpoře z tribun podařilo nám!

Skóre zápasu otevřeli hosté a vedli 0:2. Nám se poté podařilo dát čtyři branky v řadě. Až do sedmnácté minuty byl zápas velice vyrovnaný. Na time-out domácích ještě zareagovala Dukla gólem Šůstka. Poté jsme však zaveleli k útoku a vytvářeli si narůstající náskok. V obraně se dařilo odříznout pražské spojky a za naší pevnou obranou tahal z rukávu jeden zákrok za druhým brankář Jakub Krupa. Tři minuty do konce prvního poločasu vyfasoval Zelenka a hned po něm i Dokoupil dvouminutový trest. Zubří šlo do dvojnásobné přesilovky. Nejprve se prosadil Mičkal ze sedmičky, pak přidal gól i ze hry. V závěru první půle ještě vypíchl míč Bajer a z trháku potvrdil naší dominanci.

Ve druhé půli přidal další sadu zákroků Krupa a ve 33. minutě jsme vedli už o osm branek. Dukla se vzchopila, začalo se jí dařit na všech frontách. Vývoj zápasu sice neotočila, byla však na dostřel dvou branek. V závěru jsme přidali několik branek a rozjetou Duklu jsme zastavili. Celý tým předvedl velkou bojovnost a odhodlání zápas vyhrát. Na naší straně se dařilo střelecky Mořkovskému a Mičkalovi. Druhý zmíněný opět potvrdil roli sedmičkového odborníka, proměnil všech pět.

3. ČF: HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha 30:25 (17:11)

Nejvíce branek: Mořkovský 8, Mičkal 7/5, Havran 5 – Šůstek 8, Dokoupil 7, Březina 4

Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/3, Vyloučení: 3:5, Diváci: 987

Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev

Zápis a průběh utkání

Stav série 2:1

Michal Tonar, trenér hostujícího týmu: „Po prohraném zápase se to hodnotí špatně. My jsme sem jeli s odhodláním, chtěli jsme být úspěšní. Bohužel byl vstup do utkání vlažný i na tom výsledku poločasu se to promítlo, protože sedmnáct obdržených gólů bylo pro nás moc. Propadali jsme na pozici spojek střelecky. Velké množství ran skončilo bez úspěchu. Deset technických chyb, s tím by se dalo žít, v té koncovce jsme byli horší. Nedokázali jsme si poradit celých šedesát minut s Mořem, je to stěžejní hráč Zubří. Na něm to stojí a s jeho výkonem i týmový výkon roste nebo padá. Dneska byl silný a nedokázali jsme si s tím poradit. Druhý poločas byl lepší, dostali jsme méně gólů. Stálo nás to dost sil, kdy jsme se dostali no rozdíl dvou gólů. Tam potom přišly nějaké rány mimo nebo byly chycené a Zubří se znovu uklidnilo. Zubří mohlo pak vystřídat a pustit tam mladé kluky. Nikdo z nás nečekal, že to bude pro někoho 3:0. Týmy byly v základní části vyrovnané. Domácí fanoušci hnali Zubří dopředu. Série končí s pořadovým číslem tři, nice nekončí. Určitě chceme bojovat a dovést sérii do pátého zápasu do Prahy.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „My uděláme všechno proto, abychom do Prahy už nemuseli. Je to neskutečně těžké všechno. Já jsem vyzval naše fanoušky, takovou atmosféru jsme potřebovali. V situaci kdy došla Dukla na rozdíl dvou branek jsme hrozně potřebovali diváky. To byl ten jazýček na vahách. My jsme měli neskutečnou krizi a ustáli jsme to. To se nám začalo dařit, takové big pointy, už ve Strakonicích. Teď je otázka, jak to bude se sílami. Dukla má větší rotaci na spojkách. Musíme dobře zregenerovat. Máme to dobře rozehrané, je to však neskutečně vyrovnané. My chceme za každou cenu vyhrát a urvat to. Co se týče atmosféry, to je to play-off, tam jsou emoce, dobře to šlapalo. Tak ty zápasy mají vypadat. Já mám z toho úplně zpocené tričko.”

Petr Hlavenka, hráč domácího týmu: „Velmi povedený vstup do zápasu, první poločas skončil velice dobře. Chystali jsme se na spojky, ty jsme si pohlídali. Bezva fanoušci nás hnali celý zápas, těm patří velký dík. Doufám, že to zítra ukončíme.”

Čtvrté ČF hrajeme dnes v ROBE aréně od 18:00, těšíme se na vaši podporu!