Úspěch RHC Zubří na mezinárodním turnaji v Linzi

Ve dnech 24. – 25. 9. se konal mezinárodní turnaj starších žáků v rakouském Linzi. RHC Zubří vytvořilo tým složených ze zlínských nadějí a taky jednoho hráče z Velkého Meziříčí.

Na turnaj jsme odjeli v pátek 23. odpoledne. Dojeli jsme kousek od Třeboně, kde jsme se ubytovali a přespali do soboty. Pak naše cesta pokračovala už do samotného města Linz.

V sobotu nás čekaly zápasy ve skupině. Hrálo se 2×20 minut. Jako první jsme se střetli se Strakonicemi, které nebyly kompletní a už od začátku jsme zápas vzali do našich rukou a přesvědčivou hrou jsme vyhráli. Důležitý úvod turnaje jsme tedy zvládli. Poté nás čekal zápas s týmem Union Juri Leoben z Rakouska, který jsme opět vítězně zvládli a přiblížili se k  semifinále turnaje. Poslední zápas ve skupině byl proti domácímu týmu a rozhodoval, kdo ve skupině skončí na prvním místě a bude mít tak lepší výchozí pozici do semifinále. Začátek utkání byl velice vyrovnaný, ale postupem času jsme si vytvořili mírný náskok, který jsme nakonec navýšili a vyhráli skupinu.

V neděli dopoledne jsme hráli první semifinále proti nevyzpytatelnému týmu Jiskra Třeboň, která na turnaj dovezla velice dobrý tým. Úvod utkání byl opět vyrovnaný, ale odhodlání a nasazení našich kluků bylo na velice dobré úrovni a tak jsme zápas zlomili v náš prospěch a zvládli jsme ho. Soupeřem pro finále se stala Plzeň. Do toho utkání jsme vkročili až překvapivě dobře, dařilo se nám vycházet z dobré obrany do rychlých protiútoku a vytvořili jsme si až šestibrankový náskok. Plzeň ale zápas nevzdala a dokázala během druhého poločasu zápas zdramatizovat, kdy 3 minuty před koncem svítil na světelné tabuli remízový stav. Kluci ale zachovali chladnou hlavu a v nervy drásajícím závěru jsme měli tentokrát více štěstí a 10 sekund před koncem proměnil svou střelu z dálky Zsoldos a strhl vítězství na naši stranu.

Potom nás čekal příjemný a přátelský ceremoniál, kdy jsme přebrali cenu pro vítěze. A taky se Adam Zsoldos stal nejlepší pravou spojkou turnaje.

Celý tým zaslouží obrovskou pochvalu za přístup k zápasům i mimo něj. Velice kladně byla hodnocena i stránka sociální a morální. Taky děkujeme za velice dobrou reprezentaci Zlínského kraje. Je potřeba poděkovat i všem trenérům, kteří se podílejí na výchově všech těchto kluků. Turnaj proto byl hodnocen velice kladně po všech stránkách. Nezbývá jen, aby všichni kluci pořádně makali ve svých klubech a dál se rozvíjeli. Nakonec je potřeba poděkovat skvělému řidiči z CK Valaška.

Sestava RHC Zubří: Cibulec (Zubří), Chmela (Napajedla) – Zeman (Zubří), Adam (Zubří), Medek (Zlín), Zsoldos (Uh. Hradiště), Šišák (Uh. Hradiště), Janošek (Zubří), Mořkovský (Zubří), Svoboda (Vel. Meziříčí), Jurajda (Zubří), Randýsek (Zubří), Cabák (Zubří), Michálek (Rožnov p. Radh.), Mazurek (Napajedla).

Realizační tým: Kořínek, Malina, Skýpala.