Týmu rád vypomůžu, nastálo už extraligu ale hrát nemůžu, říká Bechný

Do konce letošní sezóny nastoupí za zuberské Áčko staronová posila, hráč druholigové Lesany a trenér mládeže Tomáš Bechný. Do extraligy se vrací po dvou letech. Jak Tomáš Bechný hostování vnímá, se dozvíte v krátkém rozhovoru.

Jak jste se dostal k hostování v Zubří?

Stalo se to tak, že se v nedávné době zranili Lukáš Hybner a Štěpán Fiala, dva klíčoví obránci zuberské házené, a proto se na mě vedení klubu obrátilo, zda bych týmu nechtěl do konce sezóny vypomoct.

Zvažoval jste nabídku dlouho?

Jakmile mi Ivoš Tovaryš zavolal, tak jsem nabídku přijal, vůbec jsem neváhal.

Jaké to je vrátit se po nějakém čase k extraligové házené?

Do extraligy se vracím po dvou letech. Jinak působím v zuberské Lesaně. Rozdíl vidím v tom, že v nejvyšší české lize je hra rychlejší a hráči jsou dynamičtější. Zároveň ale vnímám i celkovou rozdílnost, mezi obdobím, kdy já sám jsem s extraligou začínal a současnou házenou. Vše se posunulo dopředu.

Od doby, kdy jste naposledy působil v zuberském Áčku, se dost změnilo i jeho obsazení. Jak jste se do týmu začlenil?

Se začleněním do týmu jsem neměl žádný problém. Potkal jsem se i s některými mými vrstevníky, se kterými jsem kdysi hrával, například s Mirou Jurkou, Milanem Malinou nebo Tomášem Mičkalem. Zároveň je ale super, že za Zubří teď hrají také mladí kluci a že hrají opravdu dobře.

Vy jste již nastoupil v utkání proti Karviné. Jak jste spokojen se svým výkonem?

Můj osobní výkon hodnotit nechci. Já své hostování beru jako výpomoc a samozřejmě se budu snažit na 100 % podržet tým svými zkušenostmi, které jsem za dobu mé hráčské kariéry nasbíral. Celkově ale hodnotím zápas v Karviné velmi pozitivně, hráli jsme dobře, a je škoda, že jsme tam nezískali alespoň bod.

Je možné, že se do extraligy vrátíte natrvalo?

To určitě ne. Uvažoval bych o hostování nebo krátkodobé výpomoci, ale nastálo bych už extraligu bohužel hrát nezvládl, a to zejména ze zdravotních a časových důvodů.

Kamila Krupová