Trošku nervóznější jsem byl, přiznal po premiéře kouč Aleš Kořínek

Zubří – Sám to tak sice skoro vůbec necítil, nicméně už to bude mít u svého jména navždy přišité. Aleš Kořínek si v sobotním utkání házenkářů Zubří na palubovce Plzně odbyl svoji premiéru jako hlavní kouč na lavičce mužského extraligového celku.

Tým pod jeho vedením vybojoval první venkovní body v nadstavbě a přiblížil se pátému místu.Samotný kouč však svoji premiéru v pozici hlavního kouče nijak dramaticky neprožíval. „Vůbec jsme to tak nebral, jestli to je nebo není nějaká premiéra u mužů v extralize. To fakt ne. Je něco jiného, když je to celou sezonu nebo když je takovýto vlastně záskok na konci sezony. Snažili jsme se odvést tu práci nejlépe, jak jsme uměli a jsme rádi, že vezeme bod,“ radoval se po utkání Aleš Kořínek. Ačkoliv sám zdůrazňoval, že byl po odchodu Jiřího Mičoly na poslední dvě kola spíše „pověřen dovést sezonu do konce“ a do role hlavního kouče se nijak nestylizoval, zvládl tuto roku velmi dobře. I díky tomu, že s týmem byl za cekou sezonu z pozice asistenta velmi dobře sžitý.

zubri_koprivnice_5608

„Fungování družstva, střídání hráčů, rozestavění a všechny hlavní věci v podstatě zůstala stejné, jako to bylo po celu sezonu pod vedením Jiřího Mičoly. Takže v všechny ty hlavní věci zůstaly v zásadě stejné a musím říct, že kluci to zvládli opravdu dobře,“ chválil 32letý Kořínek svoje svěřence. Přestože si to moc nepřipouštěl, tak přeci jen v závěru utkání pociťoval větši nervozitu než jindy.

„Hodně věcí bylo podobných, ale třeba zodpovědnost za výsledek byla větší a v závěru musím přiznat, že jsme samozřejmě byl malinko nervóznější, než jindy. Ale kluci to zvládli fakt dobře. Byli vidět, že mají hlad po výsledku a nechali na hřišti všechno,“ dodal Aleš Kořínek.

banner2