Tři týmy bojující o play-off mají stejně bodů, místa jsou jen dvě!

Po středečním remízovém šlágru mezi druhou Duklou Praha a lídrem tabulky Talent M.A.T. Plzeň pokračuje extraliga házené mužů 19. kolem a nabízí zajímavé duely v bojích o play-off.v „Podobný kontext budou mít dva zápasy tohoto kola. Boj mezi devátými Cementáři z Hranic, kteří hrají o účast v play-off, a na své palubovce přivítají dobře nastartované Lovosice, které chtějí jít do vyřazovacích bojů z první čtyřky, a utkání doma neporaženého Brna, které má stejný záměr jako Lovci proti Karviné. Ta bude naopak chtít udělat vše proto, aby sebrala domácím body a protlačila se mezi nejlepších osm celků,“ vysvětluje manažer reprezentací Karel Nocar a doplňuje: „Myslím si, že tytozápasy by se úrovní měly začít blížit play-off, protože se dostáváme do ‚money-time‘ a věřím, že jak trenéři, tak vedení klubů to svým svěřencům určitě připomene.

Je jasné, že Gumárny Zubří se na hřišti posledního Sokola Přerov budou snažit získat dva body, aby se vyrovnaly Dukle Praha a případně odskočily pronásledovatelům a potvrdily postavení v Top 4 v tabulce, které znamená lepší výchozí pozici pro play-off. Pokud Přerov nezaboduje, bude jasné již čtyři kola před koncem základní části, že v ní skončí poslední.

6184464-litovel-sport-hazena-extraliga-tatran-litovel-gumarny-zubri_galerie-980

Sedmý Frýdek-Místek, osmý Baník OKD Karviná a devátý Cement Hranice mají po 19 bodech a čeká se mezi nimi na dálku střet o dvě místa pro play-off. Nejpohodlnější pozici pro toto kolo mají ve Frýdku, protože hostí předposlední Tatran Litovel, který hraje jen o čest.

zdroj: chf.cz