Třetí vítězství v řadě! Doma jsme porazili Kopřivnici

Moravskoslezské sousedské derby. Tak by se dal nazvat souboj 35 km od sebe vzdálených Zubří s Kopřivnicí. Zuberské vedení klubu i hráče trápily během týdne nepříjemné chvíle, postihly je totiž potíže s nakaženými v týmu a šanci dostali i hráči, kteří by se do sestavy nedostali. Jedním z nich byl i Pavel Mancl, teprve 17ti letý dorostenec, který již od října se zuberským áčkem trénuje. Koronavirus zasáhl i do realizačního týmu Zubřanů. Doma musel kvůli pozitivnímu testu zůstat Michal Tonar. Toho zastoupil v tomto zápase Pavel Hrachovec, trenér dorostu HC Zubří. Mimo dorostence, Hrachovec trénoval i v minulých letech právě zuberské áčko.

Pro Kopřivnici to byl první ostrý zápas v novém roce, pro Zubří již třetí. Domácí chtěli navázat na úspěšné zápasy proti Veselí i Jičínu. První půli zápasu začali lépe hosté, kteří drželi do 12. minuty prozatímní vedení. Poté se Zubří dostalo do laufu, kdy dokázalo stav zápasu vzít na svou stranu. Do konce poločasu tomu nebylo jinak a na obou stranách byla k vidění vyrovnaná házená. Poločas dopadl lépe pro Zubřany, vedoucí poločas o 4 branky. V druhém poločasu sice dokázali hosté na začátku snížit na rozdíl jedné branky, to bylo ale nejvíc, na co se ve druhém poločasu zmohli. Své vedení si Zubří pohlídali až do konce zápasu a nemělo větší problém s udržením svého náskoku. Důkazem střelecké úspěšnosti Zubřanů je i fakt, že se v bráně Kopřivnice otočili všichni tři golmani. Zubří tak vyhrává již třetí utkání v řadě a Kopřivnice nevstupuje do nového roku úspěšně. Suma sumárum ze strany Zubří byla k vidění pohledná házená. Kopřivnice naopak nedokázala vedení na začátku udržet a případně nepříznivý vývoj otočit.

9.kolo: HC ROBE Zubří – KH ISMM Kopřivnice 30:25 (13:9)

Nejlepší střelci: Mazurek 8, Hlinka 7, Havran a Dobeš 4 – Petřík 7/6, Donoso 4

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla

Sedmimetrové hody: 2-6 Vyloučení: 12:10 Diváci: –

Trenér domácího týmu Pavel Hrachovec: „Pro nás byla situace velmi složitá, protože už v pátek jsme reagovali na zdravotní problémy. Pro nás byla složitá situace kvůli Covidu, kdy byli nějací kluci a trenér pozitivní. Snažil jsem se namotivovat kluky v tom, že teď dvakrát vyhráli. Chtěli jsme využít, že Kopřivnice po pauze ještě nehrála. Kopřivnice nám neodskočila, dařilo se nám v obraně. Rozhodlo to, že jsme měli jen čtyři technické chyby a úspěšnost střelby byla vysoká. Pak jsme to bojovností už dotáhli.“

Trenér hostujícího týmu Lubomír Veřmiřovský: „Jsme zklamaní, chtěli jsme odehrát lepší zápas. Díky Covidu jsme si nezahráli žádné přípravné utkání. Do zápasu jsme vstoupili, tak jak jsme si řekli. Nicméně se poté rozstřílel Mazurek a byl největší rozdíl v obranách a ve výkonosti brankářů. Šlo vidět, že jsme se neměli o koho opřít. Přišlo mi, že nebyl nikdo rozehraný.“