Třetí semifinále skončilo v Plzni debaklem

Krutou realitou nám ve třetím semifinále ukázala v sobotu Plzeň. Krok jsme se soupeřem drželi do 10. minuty, pak přišel střelecký výpadek, kdy jsme od 12. do 22. minuty nedali žádný gól. O výsledku utkání tak bylo rozhodnuto v podstatě v poločase.

Zlomové momenty: Zubří dokázalo držet s Plzní krok pouhých 10 minut. Potom začal úřadovat nejlepší střelec z pivota v Chance Extralize Daniel Režnický a ve 14. minutě už Talent vedl 8:4. Valaši se nedokázali prosadit dlouhých deset minut a Západočeši touto příležitostí nepohrdli. Po dvaceti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 13:4. Po změně stran dostali příležitost i hráči ze širšího kádru Plzně, na herním projevu to ale nebylo znát a Talent nakonec vyhrál drtivě o 15 branek.

Zajímavost zápasu: Zásluhu na vysokém vítězství Plzně měl také brankář Západočechů Filip Herajt, který v brance doslova čaroval a svými zákroky místy přiváděl střelce Zubří k šílenství.

Nejlepší střelec: Pivot Daniel Režnický byl v dresu Talentu k nezastavení, když zaznamenal 10 branek. V letošním play-off je to jeho nejlepší výsledek.

Mládí vpřed: V sestavě Plzně se opět neztratil Daniel Bláha, který dal čtyři branky. Lukáš Mořkovský se pomalu loučí se Zubřím, ale stále odvádí skvělé výkony. V tomto utkání se trefil šestkrát, z toho tři branky vsítil ze sedmimetrových hodů.

Co výsledek znamená: Plzeň se ujala vedení 2:1 na zápasy a celou sérii může ukončit ve středu 19. dubna v Zubří. V opačném případě se odehraje rozhodující 5. zápas 23. dubna na západě Čech.

TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE – HC ROBE ZUBŘÍ 37:22 (19:9)

Nejvíce branek: Režnický 10, Douda 5, Nejdl 4 – Mořkovský 6/3, Mičkal 6, Mizera 4

Sedmimetrové hody: 3/4 – 3/4, Vyloučení: 8:6, Diváci: 1200

Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev

Zápis a průběh utkání

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: „Přestože jsme do předchozích zápasů v sérii vstoupili lépe, teď je z toho vysoké vítězství. Na začátku jsme se nebyli schopní střelecky prosadit, bylo to statické a šli jsme do zakončení příliš brzy. Naštěstí nás podržel Filip Herajt v brance, pak už jsme se rozjeli. Vyhrát se Zubřím poločas o deset branek je skvělé, z našeho pohledu to bylo velmi dobré utkání, mohli jsme i pošetřit klíčové hráče. Zubří si věřilo, že by po domácím vítězství mohlo uspět i v Plzni. Ale my jsme ukázali, že chceme jít do finále, udělali jsme pro to maximum, ale potřebujeme vyhrát ještě jednou. V Zubří nás zase čeká bouřlivá atmosféra, diváci je poženou. Nám ti naši doma taky extrémně pomohli, když jsem viděl zaplněnou halu půl hodiny před zápasem, měl jsem velkou radost. Je vidět, že diváci jsou vtažení do hry, chtějí nám pomoct. My jim za to děkujeme, byli hráčem navíc.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „My jsem po všech stránkách selhali, byl to asi nejhorší zápas, co jsem v Zubří. Kvůli výpadku Matěje Havrana se nám úplně rozpadla obrana, to není výmluva, každý ví, že je to pro nás klíčový hráč. Také jsme zklamali v koncovce, už poněkolikáté nás vychytal Filip Herajt, a když už jsme ho překonali, trefovali jsme brankovou konstrukci. Ani později jsme se nedostali do zápasu. Když už to bylo o dvanáct, prostřídal jsem hráče a šetřili jsme síly na středu. Zbraně neskládáme, kluci jsou Valaši, budeme bojovat do posledního dechu, dáme do toho maximum. Potřebujeme však vyztužit defenzivu. Když nezlepšíme obranu, nemáme šanci.“