Třetí místo na turnaji v Považské Bystrici

V úvodu zimní přípravy jsme odehráli MŠK Cup v Považské Bystrici. Bystrica patří mezi naše partnery pro přípravu a proto nebylo pochyb, že se na tradičním turnaji ukážeme znova. Turnaj se hrál stylem semifinále v pátek a boje o 1. a 3. místo v sobotu. Nejdříve na sebe narazili Považská Bystrica a Jičín, který byl na Slovensku již od čtvrtka. Pak následoval náš zápas proti Novým Zámkům. 

 

HC ROBE ZUbří – MHC Štart Nové Zámky 34:35 (21:20)

Úvodní duel jsme hráli proti slovenským Novým Zámkům, mateřskému klubu Mikyho Kucsery. Se soupeřem jsme se v této sezóně utkali už podruhé, v létě jsme ho na jeho půdě porazili 21:23. Zápas byl velice vyrovnaný, stále jsme ale drželi mírné vedení. Dle výsledku si lze povšimnout, že se jedná o začátek přípravy a obrany obou mužstev nejsou ještě vypilované. V závěru zápasů jsme dokázali dát několik branek po sobě a vést rozdílem tří gólů. Soupeř byl však pečlivý v útoku a manko smazal. V našem posledním útoku jsme trefili tyč a pár vteřin před koncem si vzal soupeř time-out. Nové Zámky díky povedené nahazovačce vteřinu před koncem utkání otočily vedení na svou stranu a zvítězily. 

Sestava a branky: Dufek, Krůpa Š. – Přikryl 8, Kucsera 2, Randýsek, Mika 2, Přerovský, Mičkal 11, Pšenica 5, Šišák 1, Krupa O. 1, Kyryljuk 4, Holčák, Bajer

 

O2xyworld HBC Jičín – HC ROBE Zubří 28:36 (16:16)

V sobotním dopoledne na nás čekal soupeř z české Extraligy Jičín.  Obraz hry odpovídal našemu pátečnímu utkání, žádný s týmů nedokázal odskočit na větší rozdíl a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Až zhruba ve 40. minutě jsme převážně díky rychlé přechodu do útoku Jičínu utekli. Soupeř už díky menší fyzické připravenosti nedokázal odpovědět a my jsme pohodlně zvítězili. 

Sestava a branky: Dufek, Krůpa Š. 1 – Kucsera 6, Randýsek 3, Mika, Přerovský 3, Mičkal 7, Pšenica 2, Šišák 1, Krupa O., Kyryljuk 4, Holčák, Bajer 9

 

Na turnaji jsme obsadili třetí místo, kdy po špatném pátečním výkonu přišla vzpruha ve znamení vítězství větším rozdílem. Velkým plusem je adaptace Tomáše Holčáka ze staršího dorostou, který ukázal svůj potenciál hlavně v obraně. Jakou roli v týmu má, ukázal i Tomáš Mičkal, když se stal nejlepším střelcem turnaje s 18 brankami!

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Zápasy pátek 12.1.2024:

MŠK Považská Bystrica – O2xyworld HBC Jičín 32:27 (17:16)

HC ROBE Zubří – MHC Štart Nové Zámky 34:35 (21:20)

 

Zápasy sobota 13.1.2024:

O 3. místo: O2xyworld HBC Jičín – HC ROBE Zubří 28:36 (16:16)

O 1. místo: MŠK Považská Bystrica – MHC Štart Nové Zámky 42:28 (23:12)

 

Nejlepší hráč turnaje: Ľubomír Ďuriš (PB)

Nejlepší brankář turnaje: Marek Pavlovič (NZ)

Nejlepší střelec turnaje: Tomáš Mičkal (ZUB)

 

Teď náš čeká další zahraniční přípravný turnaj v sobotu a neděli, tentokrát v KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (PL)

banner2