Trenér Tonar: Gorenje je zkušený tým, každé utkání ale začíná 0:0

V sobotu odstartuje na palubovce zuberské ROBE arény další kolo Evropského poháru, tentokrát proti slovinskému RK Gorenje Velenje. Jak jste si mohli přečíst na našich stránkách již dříve, jedná se rozhodně o kvalitního soupeře se zkušenostmi z mezinárodní konfrontace. Do toho všeho budou ve středu házenkáři Zubří bojovat o důležité body pro účast v play-off v posledním ligovém utkání základní části ve Frýdku-Místku. Co si o náročném nadcházejícím týdnu myslí trenér Michal Tonar a střelec Lukáš Mořkovský?

Michal Tonar

Co říkáte na poměrně zkušeného slovinského protivníka?

Do tohoto utkání nenastupujeme v roli favorita. Rozhodně se ale chceme prezentovat lepším výkonem, než jsme předvedli v posledních ligových zápasech, kde se objevily nedostatky, a my jsme nedokázali hrát šedesát minut bez chyb a tlaku. Doufám, že se i proti těžkému soupeři dokážeme hecnout a náš výkon bude dobrý.

Jak jste naznačil, s výkonem hráčů v posledních střetnutích jste nebyl spokojen. Na co jste se v přípravě zaměřili, co jste se snažili vylepšit?

Na přípravu jsme nyní měli čtrnáct dní, které jsme využili například i ke zlepšení kondiční stránky, aby se kluci dokázali nastartovat. Dále jsme se zaměřili na konkrétní nedostatky. Kluci měli poslední dobou problém dohrát závěr utkání v klidu. Dělali chyby nebo stříleli ukvapeně. Při tréninku jsme se proto snažili cvičit tyto krizové situace, aby si na ně hráči zvykli a zvládali je jinak, lépe.

Jak jste využili tuto čtrnáctidenní pauzu od ligových či jiných utkání?

Tréninkový program minulého týdne byl hodně náročný, hlavně po fyzické stránce. S přístupem hráčů jsem byl velmi spokojený. Přes víkend se kluci zregenerovali a v pondělí jsme začali přípravu na pohárové zápasy. Kromě toho je pro nás ale hodně důležité také utkání posledního kola základní části letošní extraligy s Frýdkem-Místkem, takže pozornost celého týmu se teď upírá k tomuto zápasu, který chceme vyhrát.

Jaké jsou vaše očekávání od nadcházejícího náročného týdne?

Čeká nás náročný týden jak po fyzické tak psychické stránce. Uvidíme, co přinese sobotní pohárový zápas. Byl bych rád, abychom se dokázali nastartovat k dobrým výkonům a ve středu ve Frýdku mohli nastoupit v herní pohodě. Proti Slovincům chceme nastoupit se zdravým respektem, ale také se zdravým sebevědomím. Myslím si, že náš tým ukázal, že když je třeba, dokáže v určitých fázích utkání otočit skóre ve svůj prospěch. Teď je načase to dokázat i proti silnému soupeři. Musíme sportovně uznat, že v případě RK Gorenje Velenje se jedná o opravdu zkušený tým, který má na kontě například i účast v Champions League. Každý zápas ale začíná 0:0. My budeme mít výhodu domácího prostředí, takže na druhou stranu není důvod být v nějakém přehnaném strachu. Musíme se tomu zkrátka postavit.

Lukáš Mořkovský

Jak se na zápas Evropského poháru těšíte?

Určitě se na zápas hodně těšíme. Zahrát si Evropský pohár proti takovému soupeři jako je Gorenje je velká zkušenost a hlavně to bude změna oproti běžnému utkání v naší lize.

Jak se na utkání připravujete?

Rozhodně to nebereme na lehkou váhu, nebude to lehké utkání. Gorenje má fantastickou formu, takže se chystáme na těžký souboj. Budeme se snažit podat co nejlepší výkon a potrápit Gorenje, jak jen to půjde.

Mezi pohárové zápasy se připletlo i poslední kolo základní části extraligy…

Je vrchol sezóny, kdy se musíme zkoncentrovat a jet do Frýdku s jasnou vizí. Především si chceme odvézt 2 body, které nám chybí, abychom si zaručili účast v play-off.

Autorka: Kamila Krupová