Trápení nekončí, Zubří poslalo Hranice do čela tabulky

Zubří – Hosté byli lepší na spojkách i na křídlech, gólman Kučerka předčil oba své protějšky. Tohle nemohlo skončit jinak, než výhrou hostů. Házenkáři Gumáren Zubří prohráli počtvrté v řadě, když v nedělním dopoledním utkání na domácí palubovce podlehli o čtyři branky Hranicím, které se tak vyšvihly do čela tabulky. Valaši jsou tak s bilancí 2–6 stále přikovaní až na desáté příčce.

HC Gumárny Zubří – HRANICE 29:33 (13:16)

Špatná obrana a proměňování šancí. To jsou dva nejpalčivější problémy současného zuberského celku. A přesně tyto se také projevily v celé své nahotě i proti Hranicím. Zubřané sice nastoupili nesmírně nabuzení a před skvělou kulisou vedli po deseti minutách 6:4, ale pak přebrali nadvládu nad utkáním hosté, třemi góly otočili stav a pak už Zubří ani jednou nevedlo. „Snažili jsme se, ale soupeř ukázal svoji kvalitu. V určitých částech hry se projevily velké zkušenosti soupeře,“ pravil pak po utkání trenér domácího Zubří Miroslav Ćelić. Poločasovou tříbrankovou ztrátu sice hned zkraje druhé půle domácí ještě snížili na jednu branku, ale zase se projevily stejné neduhy, jako v mnohých předchozích zápasech.

„Když už jsme se dostali na kontakt, tak jsme zase inkasovali ve vlastní přesilovce,“ vypíchl kouč Ćelić momenty za stavu 19:18 pro Hranice. Hosté pak rychle odskočili zase na tři, čtyři branky a dovedli zápas poměrně v klidu do vítězného konce. Hostující kouč Libor Hrabal si výhry na Valašsku hodně cenil, také proto, že hned v úvodu zápasu přišel o Stržínka (poraněná ruka) a Konšela (kotník). „Přijeli jsme s cílem vyhrát a to se nám podařilo. Jsem na náš tým velmi hrdý, protože kluci podali heroický výkon. Celý tým se po brzké ztrátě Stržínka a Konšela skvěle semkl a ukázal, že i když se nám rozpadl koncept hry, tak to dotáhl do vítězného konce,“ pochvaloval si vítěznou jízdu svého týmu trenér Hranic Libor Hrabal.

Snímek obrazovky 2013-10-20 v 20.05.08

Naopak domácím zase zbyly oči pro pláč. Druhá letošní prohra doma, čtvrtá porážka v řadě a stále stejné chyby a nedostatky. „V rozhodujících chvílích jsme nedávali jasné šance. K tomu jsme obecně měli málo agresivní obranu. Hrajeme skoro bez tvrdosti. Těžko můžeme porazit takového soupeře, když nemáme nikoho vyloučeného,“ krčil rameny domácí kouč Miroslav Ćelić.

Zubří: Orság, Janků – Bechný 7/3, Trifunovič 5, Douda 4, Přikryl 3, Václav 2, Zahradníček 2, Šlachta 2, Mičkal 1, Horut, Třeštík, Randýsek. Nejvíce branek Hranic: Rachač 9, Zemánek 8, Galus 6/2. Rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 0:2. Diváci: 800. Sled: 2:0, 6:4, 6:7, 8:11, 11:15, 16:17, 19:20, 20:24, 23:27, 24:29, 27:29, 27:32.

autor: Marek Havran

Autor fotek: Aleš Měrka ( zubran.cz)