To byla palba. Zubří donutilo kouče Karviné se stydět

Zubří – Nejlepším ofenzivním výkonem sezony se rozloučili se svými fanoušky extraligoví házenkáři Gumáren Zubří. Valaši v nedělním utkání 9. kola nadstavby o záchranu zcela deklasovali Karvinou, které málem nasázeli čtyřicítku.

ZUBŘÍ – KARVINÁ 39:25 (22:14)

„Za náš výkon se stydím,“ říkal po utkání kouč Karviné Jaroslav Hudeček, a to přesně vystihuje to, co se na palubovce dělo. Naděje Karviné na solidní výsledek totiž trvala pouhých pět minut. Přesně tolik trvalo domácím, než napravili ospalejší vstup do utkání, přebrali vedení (5. – 4:3) a šli si za vítězstvím.

Už v poločase vedli domácí o osm gólů a nakonec soupeře deklasovali o čtrnáct branek. K ostudné čtyřicítce chyběl domácím jediný gól. Však se také hostující kouč Jaroslav Hudeček přesně v tomto duchu komentoval představení svého souboru.

„Za náš výkon se stydím. Domácí byli mnohem lepší ve všech parametrech,“ byl velmi zklamaný Jaroslav Hudeček. Naopak domácí se v posledním domácím utkání ročníku před svými fanoušky pořádně vytáhli. Dali jasně nejvíce branek v sezoně a málem nastříleli čtyřicítku.

„Vzhledem k tomu, že už o nic nejde, jsem se trochu bál, aby hráči k utkání nepřistoupili laxně. Ale jsem moc rád, že tomu tak nebylo. Zvládli jsme to dobře, kluci vydrželi s nasazeném a zodpovědným výkonem po celých šedesát minut,“ pochvaloval si vysoké vítězství kouč Gumáren Jiří Kekrt.

Zubří: Orság, Janků – Šlachta 7/1, Václav 5, Kašpárek 5, Přikryl 5, Randýsek 3, Bechný 3, Douda 3, Mičkal 3, Trifunovič 2, Šustáček 1, Horut 1, Válek 1.

Nejvíce branek Karviné: Chudoba 7, Užek 5. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 6:6. Sedmimetrové hody: 1/1 – 0. Diváci: 650. Sled: 1:3, 4:3, 10:6, 15:9, 19:13, 23:14, 27:17.

autor: Marek Havran