Tisková zpráva: Semifinále Českého poháru

Handball club Zubří se důrazně vymezuje proti rozhodnutí Exekutivy ČSH (stanovami ČSH ustanovena jakožto odvolací orgán) ze dne 2.2.2023, ve věci zrušení výsledku utkání semifinále Českého poháru, mezi družstvy Talent tým Plzeňského kraje a SKKP Brno Handball. Tento výsledek byl původně Soutěžní komisí ČSH kontumován ve prospěch Plzně v poměru 10:0.

Soutěžní komise ČSH, jakožto řídící orgán soutěže, rozhodnul o kontumaci výsledků obou semifinálových utkání Českého poháru (Talent tým Plzeňského kraje vs. SKKP Brno a HCB Karviná vs. HC ROBE Zubří), jelikož družstva SKKP Brno a HC ROBE Zubří nebyla schopna v původním termínu (21.12.2022), z důvodu rozsáhlé marodky, do utkání semifinále ČP nastoupit. K tomuto rozhodnutí vedl Soutěžní komisi ČSH také fakt, že ani celky Brna a Plzně, ani Zubří a Karviné, nebyla schopna najít v nabitém kalendáři náhradní termín pro sehrání obou semifinálových utkání v termínu do 31.1.2023, jenž byl SK ČSH pro dohrání utkání stanoven jako nejzazší možný.

Tím, že svým rozhodnutím Exekutiva ČSH umožní sehrát utkání Talent tým Plzeňského kraje vs. SKKP Brno 15.2.2023, tedy po stanoveném termínu, zásadně naruší průběh celé soutěže, jelikož tímto svým rozhodnutím nastaví nerovné podmínky pro jednotlivé semifinalisty Českého poháru. Toto rozhodnutí vnímáme jako chybné a v rozporu s platnou legislativou ČSH.

Vedení Handball clubu Zubří je povinné hájit zájmy nejen svých hráčů, trenérů a partnerů, ale i zájmy vlastní, nezbývá nám tedy nic jiného, než využít všechny možné prostředky k tomu, aby byla v této věci sjednána náprava.

Vedení Handball clubu Zubří z.s.