TISKOVÁ ZPRÁVA: Novým trenérem HC ROBE Zubří bude od sezóny 2024/2025 Ondřej Mika

Poté, co současný trenér Peter Dávid oznámil vedení klubu, že mu rodinné záležitosti nedovolí pokračovat ve vzájemné spolupráci, začal management Handball clubu Zubří intenzivně hledat vhodného kandidáta, který by od sezóny 2024/2025 převzal družstvo mužů.

Po vyhodnocení všech aspektů padla volba právě na Ondřeje Miku.

„Ondra se již během hráčské kariéry připravoval na trenérskou roli a podle nás má veškeré předpoklady pro to, aby mohl být úspěšným trenérem. Je pro nás velkým plusem, že po dlouhé době družstvo povede domácí trenér, který zná důkladně prostředí našeho klubu, ale zároveň může čerpat i z nabytých zkušeností ze zahraničí. Chtěl bych zároveň Ondrovi poděkovat za věcné, konstruktivní a hlavně rychlé jednání“, prozradil sportovní ředitel HC Zubří Josef Mazáč

Ondřej Mika je od roku 2016 držitelem trenérské A licence a v letošním roce úspěšně dokončil studium EHF PRO COACHING LICENCE, což je mezinárodně uznávaná trenérská licence, jenž trenéru umožňuje vést družstva v evropských pohárech a je nutná k vedení reprezentačních družstev. Úspěšné dokončení této licence opravňuje trenéra k užívání titulu EHF Master coach. Ondřej je také držitelem bakalářského titulu v oboru Management a trenérství.

Ondrovi přejeme v budoucí roli hodně sil, nervů a spoustu potřebného sportovního štěstí!

Rozhovor a další informace připravujeme…