Teď musíme dvakrát vyhrát, burcuje Matěj Šustáček

Zubří – Skvělý gólman Orság a fungující obrana. To byly podle rozehrávače Matěje Šustáčka základní stavební kameny důležitého vítězství Zubří nad Karvinou ve víkendovém 20. kole extraligy. „Výkon brankáře a defenziva v čele s nepostradatelným Svatoplukem Pernicou byly pro naše vítězství klíčové,“ byl po výhře (29:26) přesvědčen Matěj Šustáček.

On i jeho spoluhráči dobře věděli, že v utkání s Karvinou stojí na okraji propasti. Prohra by v podstatě znamenala konec nadějí na první šestku. „V týdnu před zápasem jsme neměli moc dobrou náladu. Měli jsme v hlavách pořád zbytečnou remízu v Přerově. Věděli jsme, že to je pro nás velmi důležitý zápas a chtěli jsme v něj nechat všechno. Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli. Myslím, že jsme měli dobře přečtené jejich kombinace, což bylo pro výsledek důležité. Obecně si myslím, že jsme na ně byli tentokrát velmi dobře takticky připravení,“ pustil se do rozboru utkání Matěj Šustáček.

susty

Dalším prvkem, který pomohl překonat slezského soka, byla i podařená eliminace jejich klíčového hráče a druhého nejlepšího střelce celé extraligy. „Podařilo se nám hlavně v prvním poločase pokrýt Vojtu Petrovského. Měl sice hodně střel, ale branku v první půli nedal ani jednu, to bylo taky hodně důležité,“ pravil 22letý odchovanec Zubří. Petrovský pak sice dal ve druhé půli sedm branek, ale to už Karviné na bodový zisk nestačilo.

Hlavní podíl na vítězství však přičítal Šustáček defenzivě v čele s gólmanem Orságem. „Petr v rozhodujících momentech druhé půle potvrdil svoji fazonu. Chytil několik těžkých střel a my jsme v těch momentech odskočili na šestibrankový náskok. Důležitý byl i přínos Svati Pernici, který opět dokázal, že tady je skoro nenahraditelný, v obraně je to velká opora. Jeho výkon měl velký dopad na naše vítězství,“ chválil své spoluhráče a kamarády Šustáček, jenž sám přispal k výhře dvěma góly.

Stejně tak byl důležitý byl podle něj i zákrok náhradníka Jakuba Kolečka, který ve stejné pasáži utkání, tedy v polovině druhé půle, chytil sedmimetrový hod Chudoby. „Zákrok Kuby, kdy chytil sedmičku, byl asi klíčový v celém zápase. Kdyby to totiž byl gól, bylo by to jen o dva góly a kdoví, jak by to dopadlo,“ vyzdvihuje zuberský střední rozehrávač význam zákroku náhradního brankáře Zubří.

Po vítězství Zubří nad Karvinou se situace v tabulce pořádně zdramatizovala. Do první šestky, která si zahraje v nadstavbě o titul, půjde z trojice Karviná, Zubří, Brno jen jeden celek. Momentálně šestá Karviná má 21 bodů, sedmé Brno a osmé Zubří má jen o bod méně. Tato situace tedy velí Zubřanům už pouze vyhrávat. „Teď se musíme zajímat jen o zápas v Brně a pak doma s Duklou. Chtělo by to dvakrát vyhrát a k tomu musí Karviná ještě zaváhat a ztratit nejméně bod. Doma s Hranicemi to podle mě nebude, ale v posledním kole v Jičíně to je reálné. Ale jak už jsem říkal, na to nehrajeme. My musíme dvakrát vyhrát a uvidíme, jak to dopadne jinde,“ burcuje Matěj Šustáček.

zdroj: valassky.denik