STŘÍBRNÝ LESK MEDAILÍ  V ŽÁKOVSKÉ LIZE

Po loňském fenomenálním úspěchu v nejprestižnější žákovské soutěži házené nic nenasvědčovalo tomu, že bychom letos mohli zopakovat, byť jakékoliv, medailové umístění. Zvláště pak více jak půlroční manko domácího tréninkového prostředí spojené s nemožností pořádat jakákoli hrací kola bylo důvodem, že jsme do letošního ročníku vstupovali se smíšenými pocity. Kostru družstva tvořili zkušení hráči (T. Randýsek, J. Cibulec), které doplnili noví členové týmu ročníku 2003-2004 (Š. Janošek, T. Rybiař, Š. Vlk, O. Krupa a další). Výborným počinem se jevila i skutečnost, že od 4. kola nás na hostování posílil hráč Zbrojovky Vsetín M. Jiráska.

Tak jako loni i letos nás čekala porce 24 zápasů losovaných do 6 kol (prosinec-květen), která měla určit vítěze této dlouhodobé žákovské soutěže.

1. kolo (Nové Veselí) – ani silný prosincový mráz a brzké ranní vstávání nemělo vliv na vynikající herní vstup do 1. kola. Postupně jsme porazili družstvo Hranic n. M. 21:19 (vítězství se nerodilo lehce, zvláště když jsme hráli proti týmu, který měl ve svém středu nejlepšího hráče loňského ročníku) a domácí Nové Veselí 20:15. Nejvíce sil nás stálo vydřené vítězství s týmem Frýdku-Místku 23:22 (tento dokázal jako jediný porazit budoucího vítěze – Karvinou). V posledním zápase jsme již zkušeně bodovali s Novým Jičínem 24:14.
  2. kolo (Karviná) – velká škoda, že jsme z důvodu rekonstrukce naší haly nemohli pořádat toto důležité kolo. Nejprve povinná vítězství nad Lovosicemi 27:15 a Olomoucí 24:19, aby poté následoval nervy drásající zápas s domácí Karvinou se špatným koncem pro nás – 20:24. Zisk dalších dvou bodů s Kopřivnicí 22:18 zakončil naše účinkování ve druhém kole.
  3. kolo (Kuřim) – se smíšenými pocity (absence některých hráčů díky jarním prázdninám) jsme začali zápas sPolankou 22:16, abychom si „herně vychutnali“ tradičního zuberského rivala Duklu Praha „A“ 24:19 a vítězné kolo dokončili s Vršovicemi 24:11 a domácí Kuřimí 28:12.
  4. kolo (Uherské Hradiště) – náš asi nejlepší herní projev s jasnými vítězstvími nad celky Mělníka 36:6, Zlína 20:14, Plzně 28:22 (do té doby první tým Žákovské ligy) a Uherského Hradiště 24:14.
  5. kolo (Litovel) – druhá a naštěstí taky poslední porážka s Velkou Bystřicí 13:20 nás probudila z našeho zlatého snu a s vědomím, že si již nemůžeme dovolit další luxus v podobě porážky (pokud chceme získat jakoukoliv medaili) jsme zbývající zápasy s nepříjemnými soupeři z Úval 16:12, Litovle 24:19 a Dukly Praha “B“ 28:18 vítězně zvládli.
  6. kolo (Hustopeče u Brna) – již týden dopředu bylo zřejmé, že vlivem nepříjemného zranění nenastoupí náš nejlepší hráč a do té doby i suveréně nejlepší střelec celé Žákovské ligy Tomáš Randýsek (201 branek). Byť jsme hráli proti soupeřům z dolní poloviny tabulky, absence tohoto hráče byla zcela zřejmá. Při pomyšlení, že medailová příčka je velmi blízko, se však tým obdivuhodně semkl a zápasy s domácí Hustopečí 23:11 a s týmy ze Strakonic 18:16, Jičína 23:21 a Liberce 19:16 dovedl do vítězného konce.

Celková bilance 22 výher a 2 proher nás vynesla na stříbrný stupínek za vítěznou Karvinou a potvrdila tak dlouhodobě výbornou herní úroveň našeho družstva. Hráčům ročníku 2003 gratulujeme za nejen letošní, ale i loňský úspěch a přejeme jim štěstí v kategorii mladších dorostenců. A zbylým hráčům (ročník 2004 a mladší) držíme již teď palce do příští sezóny.

Poděkování za celoroční práci a úsilí náleží realizačnímu týmu starších žáků v čele s trenérem Josefem Mazáčem a vedoucí týmu Sašou Vlkovou.