Strakonicím jsme nedali šanci, vyhráli jsme o dvanáct branek

Domácí nastoupili nebojácně a i když hosté od začátku vedli a už v 9. minutě se dostali do vedení 7:2, nic nevzdali. Po time-outu se třemi trefami v řadě vrátili do zápasu a do 16. minuty se drželi na dostřel dvou branek. Mohlo být však ještě zajímavější, jenže Jihočeši začali festival neproměněných šancí. Neskórovali z dobrých pozic ze šestky, gólman Jakub Krupa jim zlikvidoval dvě sedmičky a jeho kolega Štěpán Krůpa zavřel branku. Výsledkem tak byl už pouhý jeden vstřelený gól do přestávky a pět inkasovaných (a to hosté také jednu sedmičku nevyužili).

Krátce po změně stran Strakoničtí drželi krok, ale od 35. minuty přišla sedmibranková šňůra soupeře a manko rázem narostlo na 14 gólů (stav 12:26 ve 42. minutě). Domácí obrana vytvářela obrovské díry a nedokázala si s hostujícími hráči poradit. Ti naopak hráli vzadu velmi důrazně a zodpovědně, nenechali domácím centimetr prostoru zadarmo. Necelých devět minut před koncem stáhli Jihočeši na rozdíl deseti branek (19:29), ale ve zbylém čase už vsítili jen tři góly, hosté se naopak prosadili pětkrát. Zubří se u Otavy představilo jako herně vyspělejší a kompaktnější mužstvo, podpořené výkony brankářů.

Ve Strakonicích nám to vyšlo ve všech směrech. Jak v obraně tak i v útoku, který se oproti předešlým dvou utkáním zlepšil mnohonásobně. Množství technických chyb hovořilo také lépe v náš prospěch, v mnoha aspektech jsme dominovali, vítězství bylo zaslouženě.

HBC JVP STRAKONICE 1921 – HANDBALL CLUB ZUBŘÍ 22:34 (8:15)

Nejvíce branek: Nolč 4/2, Sedláček 3/1, Krejčí 3, Landsinger 3 – Kucsera 6/3, Kaminski 6, Bajer 5

Sedmimetrové hody: 3/5 – 3/4 Vyloučení: 6:5 Diváci: 215

Rozhodčí: Vojtěch Beňuš – Ondřej Háza

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Celý zápas se pro nás vyvíjel výsledkově dobře, což byla zásluha našich brankářů. Utkání jsme ovládli ve druhé polovině prvního dějství, kdy jsme se utrhli, to bylo nesmírně důležité. Bylo trošku těžší se na Strakonice připravit, protože neexistuje žádný záznam z jejich úvodního utkání v Karviné. Věděli jsem ale, že domácí přišli o jádro týmu odchody Martina Nového, Leonarda Kaplana a kapitána Tomáše Peka, čímž oslabili. Ovšem některé hráče znám, takže jsme to nějak poskládali. Báli jsme se také trochu místního prostředí. Chtěli jsme každopádně uspět, což se povedlo.“

Štěpán Krůpa, brankář HC ROBE Zubří: „Strakonice jsou hodně netypický soupeř, což je dáno tím, že mají mladý mančaft. Kluci jsou výborní jeden na jednoho, čekali jsme, že přijdou situace, na které nejsme moc zvyklí. Jelikož jsem tady odehrál několik zápasů i za Zlín, byla to pro mě v brance docela výhoda. Jsem nesmírně rád, že se nám zápas vydařil v útoku, úspěšnost střelby oproti našim minulým zápasům byla mnohonásobně lepší. Splnili jsme scénář utkání, jaký jsme si naplánovali, odjíždíme opravdu spokojení.“

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: „Chtěli jsme hrát aktivně, jeden na jednoho, protože v tom máme sílu. V prvním poločase se nám to dařilo, ztroskotali jsme však na neproměňování šancí. Druhé dějství jsme vůbec nezvládli. Musíme zlepšit přístup v obraně, zvýšit agresivitu. Děláme takové laciné chyby, které nás srážejí dolů, a to i psychicky. Pak už se těžko dostáváme zpátky. První půle byla z naší strany celkem slušná, ve druhé i vinou našeho způsobu bránění a tím, že jsme trošku odešli fyzicky, si Zubří cestu za vítězstvím pohlídalo. Bohužel neumíme hrát víc v klidu, vystřelit kdy máme, jít do všeho agresivněji. Musíme vydržet v tréninku a pokračovat v nastoupené cestě.“

Ondřej Sedláček, hráč HBC JVP Strakonice 1921: „Oproti utkání v Karviné byl proti Zubří vidět z naší strany progres. Tam jsme se nedokázali prosadit vůbec, teď to už celkem šlo. Jenže jsme ztroskotali na výborně chytajících brankářích. To byl hlavní kámen úrazu, který nás zastavil hned na začátku. Jinak byl zápas herně vyrovnaný, neproměňovali jsme ale šance a Zubří odskočilo. Pří výrazném gólovém rozdílu už se duel víceméně jen dohrával. Oba týmy prostřídaly a tempo opadlo. Chybí nám sehranost a je znát odchod několika zkušených hráčů, obrana není tak pevná jako v předešlém ročníku. Osa mužstva byla před rokem širší, všichni hráči znali systém. Na trénincích je to teď znát, pořád se to nerovná tomu, co tady bylo v minulé sezoně.“

ZÁZNAM TISKOVÉ KONFERENCE

Zdroje: hazenastrakonice.cz / handball.cz

DALŠÍ UTKÁNÍ hrajeme v sobotu doma proti SKKP Handball Brno, lístky na utkání EHF Evropského poháru v prodeji najdete zde