Strakonice odjely ze Zubří s desetibrankovou prohrou

Zápas se Strakonicemi byl pro Zubří prověrkou v těžkém období, kdy se potýká s velkou absencí klíčových hráčů. Bohužel je situace taková, že z listiny marodky nikdo neubyl. V průběhu týdne pak dokonce přibyl mezi zraněnými i Lukáš Hybner. Je to nemožné, ale je to tak, jeho doba rekonvalescence není ani zcela jasná. Z opor týmu ROBE tak zbývají už jen poslední kusy. Ty byly v sobotním utkáním doplněny z řad mladíků a zkušených veteránů Jurky, Maliny a Weintritta.

V začátku zápasu se Strakonice, které přijely jen s dvanácti hráči, držely. Velké problémy domácím dělal gólman Kaiser, který v 5. a 15. minutě lapil sedmičky Mičkala i Paláta. V tomto duelu nebyly sedmimetrové hody pomocnou silou ani jednoho týmu. Na druhé straně se nedokázal prosadit ani Wildt. Zubří se konečně Strakonicím trhlo na konci první dvacetiminutovky (12:6). Následně si vzal trenér hostů time-out. Domácí si vedení do poločasu pohlídali na rozdílu sedmi branek.

Start druhé půle byl vyrovnaný. Vývoj situace byl ale lepší pro hosty. Během páru minut dokázaly Strakonice skórovat čtyřikrát, za to domácí jen jednou. Reakce nenechala na sebe dlouho čekat, Peter Dávid tasil time-out. Domácí se zdáli uspokojeni svým vedením a v útoku se trápili. Nedůslednost a neaktivita vytvořila ideální podmínky Strakonicím pro snížení stavu. Nejednalo se o úplný převrat, Zubří mělo ještě dostatečný náskok. V závěru si mladíci Zubří zpravili reputaci a dokázali do brány Strakonic dostat ještě čtyři kousky. Zuberští tak přehráli Strakonice o deset branek.

12. kolo extraligy: HC ROBE ZUBŘÍ – HBC JVP STRAKONICE 1921 34:24 (17:10)

Nejvíce branek: Bajer 5, Mičkal 5, Cibulec 4, Palát 4, Kyryljuk 4 – Nový 6, M. Nejdl 6, Bičiště 4

Sedmimetrové hody: 2/5 – 3/5 Vyloučení: 3:2 Diváci: 869

Rozhodčí: Petr Kichner – Michal Vacula

Zápis a průběh utkání

Michal Zbíral, trenér hostujícího týmu: „Gratuluji domácím k zasloužené výhře. Já jsem s výkonem spokojen. Měli jsme dobré pasáže, byli jsme v pohybu. Zachytal nám brankář, což nám pomohlo. Bylo na Zubří znát, když má tolik zraněných, že má kádr široký. Ti kluci jsou na jiné úrovni než my. Bojovností a chytrostí jsme se to snažili vyrovnat, což se nám částečně podařilo.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „Vyzní to asi nešťastně, ale já jsem vážně nespokojený. My jsme měli úplně jiné plány, to že jim zachytal brankář beru. My jsme se měli ale prezentovat s jiným nasazením, v jiném tempu. Já s tím mám problém, nehráli jsme to naše. Chápu, že mohou být někteří hráči ze středy unavení, ale dnes to bylo z naší strany neslané nemastné. Nedostali jsme se do našeho tempa. Mě to mrzí, měl jsem jiné očekávání. Mám trochu jiné představy, jak se máme prezentovat doma. Jsem rád za korektní zápas. Dva body jsou super.”

Filip Kaiser, hráč hostujícího týmu: „Souhlasím s tím, co řekl náš trenér. Myslím, že jsme předvedli dobrý výkon. Škoda, že nám utekli v prvním poločase. Máme zraněné hráče, což nám neumožnilo točit spojky.”

Jakub Cibulec, hráč domácího týmu: „Měli jsme jasný cíl před zápasem – tahat dopředu. To se nám ze začátku nedařilo. Hostující gólman svůj tým podržel. Náš výkon se pak zlepšil. Vyhráli jsme ale o deset branek, takže tak.”

Teď nás čeká série venkovních utkání: Hranice, Jičín, Maloměřice.