Starší žáci vítězně

Starší žáci „A“

HCB Karviná – HC Zubří 13:17 (6:11)

Do Karviné jsme odjížděli s 11 hráči, jelikož v ten samý dopolední hrací čas hrálo i „béčko“ starších žáků dvou utkání v Zubří. Do utkání jsme vstoupili velice dobře, kdy za aktivní obranou 0:6 chytal dobře Vojta Ondruch. Od začátku jsme si udržovali vedení až do konce utkání. Utkání s Karvinou bylo plné osobních soubojů, které někteří hráči odnesli zraněními, které je nepustilo utkání s Karvinou ani dohrát …

HC Zubří – Handball PSG 25:17 (10:11)

Po dvaceti minutách jsme nastoupili k druhému utkání a to proti družstvu ze Zlína. Úkolem nás trenérů bylo hráče „nastartovat“ jelikož zdravotní stav některých hráčů nebyl způsobilý k nastoupení do utkání … Ale hráči nás sami překvapili jakým způsobem se semkli a jeden za druhého na hřišti bojovali což v tomto utkání, které jsme v poločasu prohráli bylo stěžejní. Vůle po vítězství zastínala bolest a hráči druhý poločas vyhráli 15:6!!! Nad celým výborným výkonem celého družstva v tomto utkání vyčníval výkon Marka Sosnowského a ještě mladšího žáka Filipa Vičana. Všechny hráče je potřeba pochvalit i společně s Davidem Gašparem st. za jeho „léčitelské schopnosti“.

Vojtěch Ondruch, Denis Karafiát 3, Marek Sosnowski 25, Matěj Skýpala 3, René Bayer 1, Tomáš Pšenica 1, Jiří Bayer 1, Jakub Poruba 2, Jakub Vičan 1, Filip Vičan 1, David Gašpar 4

Starší žáci „B“

Další miniturnaj Zlínské ligy starších žáků jsme odehráli na domácí palubovce, kde jsme se postupně střetli s Bystřicí pod Hostýnem a Holešovem.

Do utkání s Bystřicí jsme vlétli a již brzy jsme vyhrávali o 4 branky. Dařilo se nám jak v obraně, tak v útoku, kde se prosazovaly zejména naše důrazné spojky. Do druhého poločasu jsme vstupovali s šestibrankovým rozdílem v náš prospěch. Druhý poločas jsme nepodcenili a i díky aktivní obraně 3:3 jsme náskok ještě navýšili. S Bystřicí jsme nakonec slavili výhru 29:20.

I vstup do utkání s Holešovem vyšel na výbornou. Celá obrana pracovala velmi dobře, takže i v poločase tohoto utkání jsme měli šestibrankový náskok. Druhý poločas se nesl v duchu prvního a my tak i v tomto utkání mohli slavit výhru, tentokrát v poměru 26:17.

V předchozím miniturnaji v Napajedlích jsme těžko hledali pozitiva, tentokrát se špatně hledají negativa. Turnaj nám vyšel stoprocentně, obrana byla aktivní a nebojácná, v útoku se prosazovali naši tradiční ofenzivní tahouni, ke kterým se přidali i další hráči, brankáři předváděli výborné zákroky, střídačka žila, kluci ukázali emoce a soudržnost…co víc by si mohl realizační tým přát.

Do obou utkání nastoupili ke svým prvním utkáním mezi staršími žáky i 3 kluci z mladších žáků (+ Filip Mikulenka, který si s námi již dříve zachytal) a i když hráli na jiných postech, než jsou v mladších žácích zvyklí, rozhodně nezklamali. Věříme, že tyto první dvě výhry v této kategorie pro ně budou velkou motivací k dalšímu tréninkovému úsilí.

Na závěr ještě děkujeme za podporu rodičům, kteří na tribunách vytvořili pro kluky super atmosféru.