Starší žáci v 5. kole Žákovské ligy opět suverenní…

V neděli 30.4.2017 proběhlo ve Velkém Meziříčí další kolo Žákovské ligy. Naši kluci na turnaj odjížděli s tím, že se pokusí udržet letošní neporazitelnost v této soutěži. Los byl však velmi těžký, jelikož  se turnaje ve Velkém Meziříčí účastnily družstva Dukly Praha A a Talentu Plzeň A, což jsou týmy, které byly v průběžné tabulce hned za námi.

TJ Sokol Velké Meziříčí : HC Zubří – 17:33(8:14)

V prvním utkání kluci nastoupili proti domácímu družstvu Sokola Velké Meziříčí. Toto utkání vyznělo lépe pro nás. Po zlepšeném výkonu v druhém poločase kluci jednoznačně zvítězili v poměru 33:17.

nejlepší střelci HCZ: Jurajda 7, Cabák 4, Randýsek 4, Mořkovský 4

HC Zubří : SK KP Handball Brno – 30:20(15:8)

V druhém utkání jsme se utkali s družstvem SK KP Handball Brno. Toto utkání mělo od začátku jednoznačný průběh, což nám dovolilo zapojit do hry celý kádr a pošetřit síly na velmi důležité utkání s Duklou Praha.

nejlepší střelci HCZ: Janošek 5, Cabák 4, Hanskut 4

HC Zubří : HC Dukla Praha A – 26:20(15:10)

Nejdůležitější utkání Žákovské ligy v této sezóně. Už vstup do utkání naznačil, že bychom utkání mohli zvládnout. V sedmé minutě jsme vedli v poměru 5:2. I nadále se dařilo náskok postupně navyšovat a v poločase na tabuli svítilo skóre 15:10. Kluci v druhém poločase vybudovaný náskok zkušeně udrželi a nepustili Duklu na méně než pěti brankový rozdíl. Obrovská pochvala za skvělý týmový výkon.

nejlepší střelci HCZ: Randýsek 8, Mořkovský 7, Cabák 6

Talent Škoda JS Plzeň A : HC Zubří – 18:27(8:13)

Poslední utkání hracího dne a opět velmi těžký soupeř. Plzeň byla před utkáním na průběžném čtvrtém místě tabulky, navíc měla ve svém středu hráče Leonarda Kaplana, což byl do té doby průběžně nejlepší střelec soutěže. Kluci opět ukázali velkou kvalitu, kdy od začátku utkání diktovali tempo zápasu. Náskok ve druhém poločase narůstal, v jeden moment jsme vedli dokonce rozdílem deseti branek. Velmi kvalitní individuální výkon v utkání předvedl Tomáš Randýsek, který konto soupeře zatížil dvanácti brankami.

nejlepší střelci HCZ: Randýsek 12, Cabák 5, Mořkovský 3

trenéři: Šustáček Matěj, Hrstka Martin, Randýsek Tomáš st.

vedoucí: Skýpala Stanislav

sestava: Cibulec Jakub, Koleček Miroslav- Žůrek Štěpán, Janošek Štěpán, Zeman Jiří, Vlk Štěpán, Randýsek Tomáš, Skýpala Tomáš, Cabák Štěpán, Mořkovský Lukáš, Románek Jakub, Adam Martin, Jurajda Jonáš, Hanskut Jakub

Starším žákům HCZ zbývá odehrát poslední 6.kolo Žákovské ligy. Dle rozpisu soutěže se turnaj bude konat 21.5.2017 v Liberci. Kluci se postupně utkání s těmito týmy:

Liberec Handball, Sokol Nové Veselí A, HK Baník Most a HBC Strakonice.

Děkujeme za výbornou reprezentaci Handball clubu Zubří a gratulujeme celému realizačnímu týmu a všem hráčům…