Starší žáci v 5. kole Žákovské ligy bez prohry

Na předposlední 5. kolo Žákovské ligy v tomto soutěžním ročníku odjeli starší žáci HC Zubří do Telnice. Postupně se během tohoto turnaje utkali proti domácímu družstvu z Telnice, Zlína, Náchodu a Lovosic. Velmi povedené zápasy 5. kola předvedlo družstvo ve všech utkáních zejména se Zlínem a Lovosicemi byl výkon výborný na úrovni dorostenecké házené.

HC Zubří – Sokol Telnice 16:11 (8:6)

V prvním utkání jsme nastoupili proti domácímu družstvu pro nás v neobvyklé hale s neobvyklým povrchem, na kterém mnozí hráči hráli určitě poprvé. V tomto utkání jsme se spíše „prali“ s prostředím než samotným soupeřem. V utkání plné technických chyb jsem utkání zvládli a dotáhli do vítězného konce.

HC Zubří – Handball club Zlín 28:21 (16:9)

Do derby v rámci Zlínského kraje naši nastoupili velice dobře, kdy od prvních minut se ujali vedení a po celou dobu prvního poločasu ho navyšovali až sedmi brankový rozdíl. Ve druhém poločasu naši hráči základní sestavy v tempu nepolevili a dostali se ve 24 minutě až na 13 brankový rozdíl! Poté dostali prostor na hřišti všichni hráči a soupeř postupně do konce utkání dokázal výsledek z korigovat na 28:21

HC Zubří – TJ Náchod 22:15 (13:6)

Do utkání s Náchodem hráči nastoupili velmi vlažně, pasivně a tím jsme soupeře nechali hrát jeho hru se dvěma pivoty, která mu vycházela. V 10. minutě prvního poločasu se podařilo našim hráčům soupeři z Náchoda odskočit na rozdíl šesti branek a tento brankový rozdíl hráči udržovali po celou dobu utkání.

HC Zubří – HK FCC Město Lovosice 31:13 (17:6)

Po posledního utkání jsme hráče nemuseli jakkoliv motivovat jelikož věděli, že hrají o průběžné 3. místo v tabulce po 5. kolech Žákovské ligy. Naši kluci od prvních minut na hřišti udávali tempo hry a o vítězství nebylo pochyby. Z aktivní obrany jsem přecházeli k jednoduchým rychlým útokům a ty zakončovali jednoduchými brankami. V postupném útoku jsme se dokázali svojí rychlosti prosazovat jeden na jednoho a po odehrání zápasu na ukazateli svítil stav 31:13.