Starší žáci skončili na 3. místě v Žákovské lize

Na poslední kolo Žákovské ligy v této sezóně odjíždělo družstvo starších žáků do Plzně s vidinou konečného 3. místa při zisku všech 8 bodů ze čtyř utkání. Postupně se naši hráči utkali s družstvem z Kopřivnice, Liberce, Strakonic a domácí Plzně.

HC Zubří – KH Kopřivnice 20:15 (14:8)
Do utkání s rivalem v rámci moravskoslezské ligy vstoupily obě družstva velice divoce, kdy za 90 sekund na světelném ukazateli svítil stav 3:3. Tento styl házené nám vyhovoval a na rozdíl od soupeře jsme se snažili tempo udržovat, kdy stav po prvním poločasu byl 14:8. Ve druhém poločasu hráči sedmi brankový rozdíl udržovali, v závěru soupeř korigoval na rozdíl pěti branek.

HC Zubří – Liberec Handball 23:18 (15:6)
Do druhého utkání s družstvem z Liberce hráči vstoupili úplně bezchybně, kdy v 10. minutě byl stav utkání 10:2 a první poločas skončil 15:6. Ve druhém poločasu se rozdíl ve skóre ještě zvětšil a tu chvíli jsme mohli na hřiště „vypustit“ i hráče z lavičky.

HC Zubří – HBC JVP Strakonice 26:18 (14:8)
Do utkání s družstvem ze Strakonic hráči nastoupili s vědomím, že je od medaile v Žákovské lize dělí pouze dvě vítězství. Podle toho i vypadal úvod utkání kdy od prvních minut naši hráči diktovali tempo hry a první poločas vyhráli 14:8. Druhý poločas se vedl ve stejném režimu, kdy ještě navíc výborně do utkání zasáhli všichni hráči z lavičky a drželi nastavené tempo, které před nimi nechali jejich spoluhráči. V tu chvíli jsme mohli pošetřit síly nejlepších hráčů na poslední utkán í s domácí Plzní.

HC Zubří – Talent Škoda JS Plzeň 20:13 (11:7)
Poslední utkání v Žákovské lize a rovnou o bronzovou medaili! Vyvrcholení této celorepublikové soutěže nemohlo vypadat lépe. Hráči se na utkání strašně těšili a také k němu tak přistoupili. Od prvních minut nedali naši hráči domácím družstvu žádnou šanci a postupně po celou dobu navyšovali vedení až na konečný výsledek 20:13. V posledním utkání se ještě více než v předchozích zápasech opírali o pevnou obranu a v útočné fázi o individuální činnost všech hráčů, kteří utkání odehráli.

Naše družstvo získalo z tohoto turnaje 8 bodů a zajistilo si 3. místo v celorepublikové soutěži. Podrobnější článek s hodnocením celé soutěže přineseme v následujících dnech.