Starší žáci se představili na rožnovském Dobiáš cupu

V prvních prosincových dnech jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje Dobiáš Cup, který tradičně pořádá TJ Rožnov pod Radhoštěm. Během 3 dnů jsme mohli konfrontovat naši výkonnost s českými i slovenskými celky – turnaje je zúčastnilo 6 českých a 6 slovenských týmů. Vzhledem k faktu, že B mužstvo tvoří v drtivé většině hráči ročníku narození 2010, tedy hráči, kteří jsou v kategorii starších žáků prvním rokem, čekala nás konfrontace se soupeři, kteří jsou povětšinou o rok starší a jejichž fyzické dispozice převyšují naše hráče. Hlavním cílem turnaje tak bylo především přetavení práce v tréninkových jednotkách do zápasové podoby a nasbírání další herní praxe.

V základní skupině jsme se v pátek postupně utkali s ŠKP Bratislava a Tatranem Litovel.

HC Zubří – ŠKP Bratislava 16:19

Vstup do turnaje se nám herně vydařil. Se soupeřem jsme zahráli velmi vyrovnané utkání a vítězství bylo během celého zápasu pro obě mužstva stejně blízko. V závěru utkání se však projevila herní vyspělost soupeře, který dokázal první vítězství v turnaji urvat ve svůj prospěch.

HC Zubří – Tatran Litovel 19:26

Litovel skončila na turnaji na druhém místě, což nejlépe hovoří o kvalitách soupeře. Tatran byl také mužstvo, které nejvíce výškově převyšovalo naše hráče. Přesto jsme z utkání nebyli zklamaní. Bojovnost byla na vysoké úrovni, v útoku jsme se dokázali prosazovat a obranná část hra byla odrazem fyzické převahy soupeře.

Díky dvěma prohrám jsme následně odehráli 3 utkání ve skupině o celkové 9.-12. místo

HC Zubří – TJ Rožnov pod Radhoštěm 17:11

S domácím týmem, složeným jak z kluků, tak holek z Lesany, jsme se utkali v sobotu dopoledne a zezačátku bylo vidět, že nám dopolední utkání mnoho nesvědčí. Postupem času jsme ale zpřesňovali hru a i díky zejména dobré obranné fázi jsme mohli slavit první vítězství v turnaji.

HC Zubří – MŠK Kysucké Nové Mesto 20:21

Zápas dvou poločasů… Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, předváděli jsme bojovný výkon a na konci poločasu jsme vedli o 5 branek. Po vystřídání celé šestky jsme ale na první poločas nenavázali a ustrašeným výkonem jsme o náskok brzy přišli. Znovu vystřídáním všech hráčů jsme opět zápas zdramatizovali, ale na více než jedno brankovou prohru to bohužel nestačilo.

HC Zubří – SK Žeravice 20:17

Turnaj jsme zakončili utkání s Žeravicemi s kterými jsme se v listopadu střetli v rámci utkání Zlínské ligy starších žáků. I když nás trápilo neproměňování šancí a častá vyloučení, tak jsme díky bojovnosti dokázali zápas vyhrát, což nám zaručilo celkové 10. místo v turnaji

Během celého turnaje jsme se prezentovali bojovným týmovým výkonem, díky kterému mohly vyniknout některé pěkné individuální výkony hráčů jak v poli, tak v brankovišti. V obranné fázi jsme na základě hry soupeře praktikovali obranný systém jak 3:3, tak i 0:6 a i když se chyby stále vyskytují, je patrný v téhle činnosti lehký progres. V útoku jsme se snažili být nebezpeční ze všech postů, takže z tlaku spojek mohly brankově těžit jak naše křídla, tak pivoti. I přes technické chyby, kterým jsme se nevyvarovali, hodnotíme útočnou fázi jako podařenou. S výjimkou zápasu s Kysuckým Novým Mestom jsme praktikovali střídání celých šestek v půlce každého zápasu, aby všichni hráči dostali stejný herní prostor. Výjimku tvořily jen střední spojky a brankáři, které jsme měli obsazeny hned třemi hráči. Klukům nezbývá než za předvedenou bojovnost na turnaji poděkovat, stejně jako rodičům, kteří zabezpečili kromě fandění, také odvoz hráčů na turnajové zápasy.

Sestava: Maléř, Čmelík, Němec – Gašpar, Vavřín, Zeman, Frňka, Randus, Šupler D., Šupler A., Sváček, Orság, Houžva, Jelínek, Poruba, Koliba

Konečné výsledky Dobiáš Cupu 2023:

1. MŠK Povážská Bystrica

2. Tatran Litovel