Starší žáci sbírali zkušenosti se zahraničními soupeři v maďarském Veszprému

Starší žáci HC ROBE Zubří (rok narození 2006) odehráli o uplynulém víkendu čtyři utkání se zahraničními soupeři. Nominace na tento turnaj se nerodila jednoduše z důvodů, že někteří naši hráči rok narození 2006 byli nemocní nebo zranění. I díky turnaji mladších žáků (2007) ve Velké Bystřici jsme nemohli sáhnout do vlastních řad a proto jsme snažili doplnit družstvo o hráče z oddílů, se kterými úzce spolupracujeme.

Ještě v sobotu odehráli naši starší žáci utkání ve slovenské Stupavě. Tato zastávka byla naplánovaná cíleně tak, abychom rozdělili dlouhou cestu ze Zubří do maďarského Veszprému. V utkání, kdy jsme měli fyzickou převahu jsme předváděli házenou s pevnou obranou a rychlým přechodem do útoku. Někteří hráči se jako spoluhráči objevili na hřišti poprvé, ale i přesto jsme byli s předvedenou hrou spokojeni.

HC ROBE Zubří – Tatran Stupava 37:16 (18:10)

V neděli na nás čekali tři soupeři, maďarský Telekom Veszprém a Pick Szeged. A srbské družstvo Hajduk Beska.

HC ROBE Zubří – Hajduk Beska 19:20 (10:12)

Do prvního utkání celého hracího dne jsme vstoupili bojácně a od prvních minut jsme na srbského soupeře ztráceli zejména nasazením v osobních soubojích. Ve druhé poločase utkání jsme se soupeřem srovnali krok, kdy v posledních sekundách jsme sahali po remíze.

HC ROBE Zubří – Telekom Veszprém 19:22 (7:12)

V tomto utkání nás soupeř od prvních minut přehrával zejména v rychlosti jak ve druhé vlně po naši ztrátě v útočné fázi tak i po obdržené brance. První poločas jsme prohráli o pět branek. Ve druhém poločasu nastal obrat v přístupu všech hráčů a pěti brankové manko jsme pomalu snižovali. Druhý poločas jsme vyhráli o dvě branky a hráči se dokázali mentálně povzbudit a fungovali jako tým.

HC ROBE Zubří – Pick Szeged 21:15 (10:7)

V posledním utkání dne jsme nastoupili od prvních minut sebevědomě s cílem utkání vyhrát. Vycházeli jsme z aktivní obrany a jednoduchým přechodem do rychlého útoku. V postupném útoku hráli kluci uvolněně a střelecké situace zakončovali jednoduše a efektně.

Všechny hráče je potřeba pochválit za vzornou reprezentaci klubu po oba dva dny, kdy odehráli těžká utkáni se silnými soupeři. Během těchto čtyř utkání jsme střídali obranný systém 0:6, 3:3 a snažili se o rychlý přechod do útoku. Viděli jsme spoustu inspirativních věci, které nás jako klub mohou posunout dále a jakákoliv mezinárodní konfrontace je důležitá k vývoji jednotlivých hráčů tak i trenérů.

Poděkování patří také trenérům hráčů z klubů, které uvolnili své hráče – R. Hillovi, Z. Kašnému a L. Šídlovi.