Starší žáci první na Dobiáš cupu!

Ve dnech 4. – 6. prosince proběhl v Rožnově p. Radhoštěm mezinárodní turnaj starších žáků – Dobiáš cup. Na tomto turnaji se představily čtyři družstva ze Slovenska a devět družstev z České republiky. Družstva byly rozdělena do 4 skupiny kdy první dvě družstva postupovaly do boje o medaile. V úvodní páteční skupině jsme si zahráli s ŠKP Bratislava a Hranicemi.

Utkání ve skupině:

Zubří – ŠKP Bratislava 15:15 (6:8)

Zubří – Hranice 18:9 (8:8)

V sobotní skupině jsme nastoupili proti družstvům z Velkého Meziříčí a Bojnic. Oba soupeře jsme porazili a postoupili do nedělního finále.

Utkání o umístnění:

Zubří – Velké Meziříčí 25:10 (14:4)

Zubří – Bojnice 17:13 (9:6)

V nedělním finále před zaplněnou tribunou jsme odehráli utkání proti Lovosicím. Od prvních minut bylo utkání vyrovnané a obě družstva se přetahovala ve vedení. První poločas skončil jednobrankovým rozdílem pro soupeře z Lovosic. Druhý poločas měl podobný scénář a rozhodovalo s posledních sekundách utkání. Po uplynutí hrací doby byl stav 20:20 a začalo se prodlužovat 1x 5 minut. V této pasáži naši kluci podali výborný výkon podpořeným výbornými zákroky Davida Mikulenky v brance. Utkání jsme zvládli a mohlo se začít slavit J

Finále:

Zubří – Lovosice 24:21 (9:10)

Tento turnaj byl brán jako příprava na 1. kolo  Žákovské ligy, která nás čeká v neděli 13.12. v naší hale. Všechny hráče musím pochválit za vzornou reprezentaci našeho klubu, za předvedené výkony a za bojovnost.

Nejlepším hráčem turnaje se stal zuberský Dušan Palát!