Starší žáci na Zubří cupu druzí

V neděli 27.8.2023 pořádal náš klub další ročník mezinárodního turnaje starších žáků Zubří Cup. Na tomto turnaji jsme letos přivítali družstva TJ Cement Hranice, KHZ Vsetín a MŠK Povážská Bystrica. Turnaj byl určen primárně pro hráče ročníku 2010, tedy kluky, kteří jsou v kategorii starších žáků první sezónu.

V prvním utkání jsme se utkali s KH Vsetín, který jsme po vyrovnaném utkání  dokázali porazit. Ač by tomu konečný výsledek nemusel napovídat, tak druhé utkání proti MŠK Povážská Bystrica bylo z naší strany herně vydařenější. Bylo vidět, že kluci se už adaptují na nový obranný systém a i celkově byl výkon bojovnější. Přesto jsme nakonec ze zápasu odešli jako poražení. V posledním utkání jsme změřili síly s TJ Cement Hranice. Na začátku utkání jsme si vypracovali náskok, který jsme si udrželi až do závěrečného hvizdu. I díky tomuto výsledku můžeme nakonec v turnaji slavit celkové druhé místo.

Celkově musíme hodnotit naše výkony pozitivně. V obranném, systému 0:6 jsme sice ještě tápali, ale hrajeme ho jen necelý měsíc, tudíž jsme s tímto faktem museli počítat. V obranném systému 3:3 více vyniknou individuální chyby. Dostali jsme tak první obrázek toho, jak na tom kluci s touto individuální činností jsou a na čem musíme zapracovat. V útočné fázi se nám dařilo. Byli jsme nebezpeční ze všech postů, dařily se nám dohrávky do křídel i pivota a proti obraně 0:6 jsme se dokázali prosadit i střelbou z dálky. Nechyběla nám ani bojovnost při hře 1 na 1. I v útočné fázi jsme pochopitelně dělali chyby, přesto byla naši silnější stránkou, než fáze obranná.

Celkové výsledky turnaje Zubří Cup 2023:

1. MŠK Povážská Bystrica (6b)

2. HC Zubří (4b)

3. KHZ Vsetín (2b)

4. TJ Cement Hranice (0b)