Starší žáci „B“ v Uherském Hradišti úspěšní na půl

Starší žáky B čekal druhý miniturnaj, na který jsme vycestovali do Uherského Hradiště, kde jsme se postupně utkali s aktuálně dvěma nejlepšími týmy Zlínské ligy starších žáků.

V prvním utkání jsme překvapili lídra tabulky, domácí Uherské Hradiště. Velmi dobrým výkonem jak v obranné, tak útočné fázi jsme dokázali vedoucí tým soutěže porazit 22:17, kdy jsme převážně těžili z našeho rychlého aktivního pohybu a v druhém poločase také z obrany 3:3, kterou jsme soupeři narušovali jeho útočnou fázi.
Druhý zápas jsme odehráli proti Vsetínu. V prvním poločase jsme soupeře zaskočili aktivní hrou a zejména dobrou prací v obraně, kdy jsme povětšinou úspěšně, dokázali eliminovat souhru soupeřovy střední a pravé spojky. Do druhého poločasu jsme vstupovali s vedením o 3 branky a tento fakt nás stal nakonec celý zápas. Díky nesoustředěnému výkonu ze začátku druhého poločasu a technickým chybám, jsme během několika minut rázem prohrávali a mentálně jsme už nenašli takové nastavení, abychom tento zvrat dokázali napravit.
Celý turnaj jsme absolvovali s 13 hráči (12+1 brankář), takže jsme v zápasech mohli přistoupit k vystřídání všech šesti hráčů po vyžádaném time-outu v polovině každého poločasu, Díky tomu si tak každý hráč mohl zahrát polovinu hrací doby. První poločas jsme praktikovali obranu 0:6, v poločase druhém potom obranu 3:3.