Starší žáci „B“ úspěšní na půl

Na turnaj do Vsetína jsme odcestovali téměř v plné sestavě a zejména s očekáváním, že nás budou čekat dva těžké zápasy s mužstvy, které jsou výkonnostně na naší úrovni.

HC Zubří „B“ – PSG Zlín „B“ 25:24 (11:10)

První utkání jsme odehráli proti Zlínu, který v úvodním utkání miniturnaje porazil domácí Vsetín. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a během celého prvního poločasu jsme Zlín přehrávali. V posledních minutách poločasu se nám však přestalo dařit v útočné fázi a tak jsme první poločas zakončili s náskokem jen jedné branky.

Druhý poločas jsme opět začali výborně a postupně jsme se propracovali až ke komfortnímu sedmibrankovému vedení (22:15). Místo klidného dohrání zápasu jsme však dovolili soupeři utkání zdramatizovat. Poslední sekundy jsme navíc dohrávali (díky červené kartě) v oslabení, ale i přes osobní obranu soupeře jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

HC Zubří „B“ – KHZ Vsetín 26:29 (13:12)

Utkání s domácím Vsetínem kopírovalo průběh předchozího utkání se Zlínem. Do utkání jsme vstoupili opět koncentrovaně, obrana fungovala na jedničku a i v útočné fázi jsme se dokázali prosazovat.

Začátek druhého poločasu byl také v naší režii. Postupně jsme navyšovali brankový rozdíl a ještě v 9. minutě jsme vedli rozdílem 4 branek (21:17). Potom však domácí zvýšili tempo a my začali zahazovat brankové příležitosti. Výsledkem tohoto faktu byla nakonec naše prohra 26:29.

Celkově nám z těchto zápasů zůstává rozpačitý dojem. Nastoupili jsme do zápasů koncentrovaní, nechyběla nám bojovnost, emoce, nadstandardní výkony jednotlivců, ale podle průběhu obou utkání jsou nakonec dva body, které si domů odvážíme, přeci jen málo. Vsetín je jednoznačně nejlepší tým Ligy starších žáků ZKSH, ale jestliže vedeme o 4 branky, neměli bychom posledních 11 minut zápasu prohrát o 7 branek. Zejména v situaci, kdy se soupeři v utkání se Zlínem zranil i druhý brankář a my útočili 40 minut na zaskakujícího hráče…