Starší žáci „B“ uspěli ve Zlínské lize

V neděli naši starší žáci B odcestovali do Holešova k dalšímu miniturnaji Zlínské ligy starší žáků, kde jsme se postupně utkali s Napajedly a domácím Holešovem.

S Napajedly jsme v krátkém časovém sledu odehráli již třetí utkání a jsme rádi, že po úvodní remíze a následné prohře na půdě Napajedel, jsme dokázali výhrou srovnat sérii vzájemných utkání. Do utkání jsme vstoupili soustředěně a s velkým nadšením a během pár minut prvního poločasu jsme si dokázali vypracovat náskok, který jsme do závěrečné dvacáté minuty ještě navyšovali. V poločasové přestávce tak na ukazateli skóre svítilo 17:3 v náš prospěch.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že skóre zápasu je 0:0 a chceme vyhrát i v druhém poločase. To se nám podařilo jen napůl – druhý poločas skončil remízou, nicméně celkové skóre zápasu bylo nakonec 28:14 v náš prospěch.
Jelikož kluci z Holešova mají výborné fyzické dispozice, čekala nás v tomto zápasu dřina s množstvím silových soubojů. Snažili jsme se eliminovat zejména soupeřovu levou stranu, kde jsme čekali větší nebezpečí. Na obránce tak čekala těžká práce, navíc v kombinaci se skutečností, že jsme hráli druhý zápas po sobě. První poločas byl vyrovnaný, ale do šaten šli s tříbrankovým náskokem domácí hráči.
Ve druhém poločase pokračoval zápas podobně. Domácí stále tahali za delší konec, ale kluci bojovali ze všech sil a bylo vidět, že nechtějí Holešovu nechat body zadarmo. Ještě v polovině poločasu jsme prohrávali stále o tři branky, ale po oddechovém čase, kdy jsme na palubovku pustili další šestici hráčů, se začala situace obracet. Kluci vycítili šanci, přeřadili na ještě vyšší rychlostní stupeň a v kombinaci s tím, že soupeř začal fyzicky ztrácet, jsme zápas v dramatické koncovce dotáhli do vítězného konce.
Klukům patří za oba dva zápasy velká pochvala – od brankářů, přes všechny hráče v poli, počínaje předzápasovým rozběháním, přes obrannou a útočnou fázi, konče týmovým pojetím, kdy žila jak celá lavička, tak jsme cítili velkou podporu ze strany rodičů, za kterou děkujeme.
Fatra Slavia Napajedla – HC Zubří 14:18
TJ Holešov – HC Zubří 22:23