Starší žáci B se ukázali na domácí půdě

V rámci 9. kola Zlínské ligy starších žáků jsme na domácí palubovce přivítali HBC Olomouc 1966 a TJ Sokol Centrum Haná.

HC Zubří „B“ – HBC Olomouc 1966 29:25 (14:13)

S Olomouci jsme sehráli, stejně jako na podzim, velmi vyrovnané utkání, tentokrát však s vítězným koncem pro nás. První poločas jsme díky obětavému výkonu dokázali zakončit s brankovým rozdílem +1 v náš prospěch. Z druhého poločasu jsme měli trochu obavy, jelikož hra do obrany 0:6 se nám v posledních utkáních příliš nedařila, ale tentokrát jsme z této obrany soupeře těžili. Vypracovali jsme si až šestibrankový náskok, který už v závěru utkání hostující celek nedokázal smazat.

TJ Sokol Centrum Haná – HC Zubří „B“ 33:31 (16:14)

S Centrem Haná jsme sehráli stejně vyrovnané utkání jako s Olomoucí. Dokázali jsme se přizpůsobit soupeřově obraně vysunuté na hranici 15 metrů a do 20. minuty jsme udržovali 1-2 brankový náskok. Po vystřídání se nám však koncepce hry rozpadla a my poslední pětiminutovku prohráli 1:5. Do druhého poločasu jsme však nastoupili s přesvědčením, že střelbou z dálky vývoj zápasu otočíme. Soupeř ale nadále praktikoval vysunutý obranný systém 3:3, či 1:5 a my se tak ke střelbě z větší vzdálenosti nedostali. I tak jsme ale druhý poločas odehráli v dobrém tempu o čemž svědčí velmi těsný výsledek utkání.

Ve srovnání s nepovedeným dvoj utkáním v Uherském Hradišti jsme zaznamenali progres jak v bojovnosti, tak v organizaci hry. Jako bonus je potom skutečnost, že jsme v útočné fázi byli nebezpeční ze všech postů. Za předvedený výkon musíme kluky pochválit.

Sestava: Zeman, Maléř – Randus (9), Poruba (3), Frňka (8), Vavřín (1), Brokeš (7), Sváček (5), Houžva (13), Chovanec, Šupler A., Gašpar (11), Koliba (3)