Starší žáci: áčko s polovičním ziskem, béčko hrálo bez bodů

A tým

Házená Velká Bystřice – HC Zubří A 35:28 (24:13)

V posledním kole podzimní části soutěže jsem v sobotu zajížděli do Velké Bystřice. Bohužel se nám opět potvrdilo, že první poločasy s obranným systémem nám nevycházejí a s velmi malou úspěšností střelby jsme domácím umožnili jít do šaten s velmi luxusním náskokem 11 branek. Ve druhém poločasu jsme změnili obranný systém a byli jsme to naopak my, kdo určoval tempo a náskok jsme pomalu stahovali. Bohužel poločasový rozdíl byl tak veliký, že se nám utkání nepodařilo více zkorigovat v náš prospěch.

Sestava a branky: Mikulenka Filip, Zeman Jaroslav, Frňka Tomáš 2, Šenkeřík Matyáš 3, Juříček Jakub 2, Holčák Jan 8, Onderka Dominik 2, Štěpán Michal 4, Onderka Vít 1, Pavlíček Tomáš 3/2, Brokeš Josef, Vičan Filip 3

HC Zubří A – HK Bystřice pod Hostýnem 42:13 (20:7)

Ve druhém utkání na palubovce Velké Bystřice jsme nastoupili proti družstvu z Bystřice pod Hostýnem. Po prvním nezvládnutém utkání jsme promíchali sestavou a vyzkoušeli si jiné složení obránců v obranném postavení 3:3. Během prvního poločasu si družstvo vytvořilo vysoký náskok i díky tomu, že v útočné fázi jsme byli daleko více efektivní v zakončování brankových situací. Ve druhé půli hráči pokračovali v nastaveném režimu hry, kdy vycházeli z aktivní obrany 0:6 do rychlých útoků a ty jednoduše zakončovali.

Sestava a branky: Mikulenka Filip, Zeman Jaroslav, Frňka Tomáš 5, Šenkeřík Matyáš, Juříček Jakub 3, Holčák Jan 9, Onderka Dominik 5, Štěpán Michal 4, Onderka Vít 4, Pavlíček Tomáš 2, Brokeš Josef, Vičan Filip 8

V následujícím víkendu odehraje A družstvo kvalifikační turnaj do Žákovské ligy (celorepubliková soutěž starších žáků) v Novém Jičíně. Máme tři tréninkové jednotky, abychom odstranili nedostatky z posledních víkendů (utkání se Zlínem a Velkou Bystřicí) tak, abychom na konci kvalifikačního turnaje slavili postup do Žákovské ligy.

B tým

V sobotu 18.11. nás čekala dlouhá cesta do Kostelce na Hané, kde jsme se utkali s prozatím nejlepším týmem Zlínské ligy starších žáků Sokolem Centrum Haná.

Od úvodního hvizdu bylo patrné, že rozdílné umístění v tabulce není náhodné. S velmi vysunutou obranou soupeře jsme měli po celý první poločas velký problém a mnoho našich útoků končilo bohužel brankami soupeře z rychlých útoků po našich ztrátách.

Ve druhém poločase se s narůstajícím brankovým rozdílem začala trochu vytrácet i naše bojovnost, ale naštěstí jsme se rychle dostali zpět do zápasu a mohli si připsat proti silnému soupeř ještě nějakou další branku. I přes vysokou prohrou nemůžeme být s výkonem nespokojeni, výsledek jen odrážel rozdíl ve fyzické a herní vyspělosti mezi námi a soupeřem.

TJ Sokol Centrum Haná – HC Zubří B 49:23 (24:9)

Sestava: Maléř, Němec, Čmelík – Randus, Poruba, Vavřín (4), Sváček (4), Houžva (3), Šupler (1), Gašpar (2), Zeman (7), Koliba (1), Jelínek (1)