Starší dorostenci obsadili sedmé místo

Družstvo starších dorostenců tvořili hráči ročníku 2005 a 2006. Po ročníkové obměně družstva jsme věděli, že nás čeká těžká sezóna, protože družstvo bylo tvořeno převážně z hráčů, kteří přišli z mladšího dorostu s takřka žádnými zkušenostmi se starší kategorií. Příprava byla jako vždy velmi kondičně náročná ale kluci k ní přistoupili velmi svědomitě a zodpovědně. Samotné zápasy v přípravě nám ukázaly, že bude potřeba se neustále zlepšovat, rychle adaptovat na vyšší kategorii, abychom dokázali držet krok se soupeři.

V podzimní části jsme dokázali získat body pouze ze zápasu na domácí palubovce. Po podzimní části jsme měli v tabulce 8 bodů a byli na 9. místě. Nicméně jsme viděli výkonností růst, který jsme ještě svoji nezkušenosti v některých utkáních nedokázali přetavit ve vítězství. Velký zlom nastal v prvním utkání na hřišti Nového Veselí, kde jsme favorita zaskočili a vyhráli. To nám ukázalo, že jdeme správnou cestou a v jarní části jsme získali 13 bodů a to jsme ještě sahali po bodech v utkáních s Duklou Praha a Plzní. Každopádně po posledním utkání, kdy jsme na domácí palubovce porazili Lovosice 31:21 jsme obsadili celkové 7. místo.

Kluky je nutno pochválit za přístup v tréninku. I když jsme díky úzkému kádru spoustu tréninku trénovali v menším počtu hráčů, kluci se pořád herně posouvali a výkonnostně zlepšovali. V zápasech hráli s nasazením, bojovali a ve většině utkáních hráli úplně nadoraz. Jarní část nám ukázala, kde jsme se herně a výkonnostně posunuli v porovnání s podzimní částí a věřím, že nabyté zkušenosti a herní vytížení většiny hráčů pomůže k jejich dalšímu hráčskému růstu.

Za realizační tým starších dorostenců, trenér Martin Hrstka