Starší dorost získal titul

Dukla Praha- HC ROBE Zubří 29: 33 (18: 13)

Skvělého vítězství v přímém souboji o mistrovský titul dosáhli naši starší dorostenci !
Od začátku utkání se rozpoutal tvrdý boj o každý míč. Naši hráči do 12 minuty stále o 1 branku vedli ( 6.7) Potom jsme však neproměnili vyložené šancí, dopustili se několika technických chyb a výborně hrající Dukla získala až 6 golový náskok (14: 8). Změnou obraného systému 0:6 na 2:4 jsme sice zastavili rozjetou  Duklu, ale i díky několika vyloučením jsme náskok domácích do konce 1.poločasu nesnížili. Přesto jsme však stále věřili, že utkání lze ještě zvrátit v náš prospěch..
A k obratu ve vývoji skore skutečné došlo! Naši hráči začali hrát ještě více agresivně v obraně, když hlavně trio Petr Hlavenka, Filip Šišák, Adam Přerovský nedalo domácím střelcům nic zadarmo. Během 10 minut se nám podařilo vyrovnat na 20: 20 a už ve 43 minutě nás dostal znovu do vedení výborně hrající Tomáš Randýsek ( 22: 23) !! Dukelští hráči znervozněli a nedokázali už reagovat na naši koncentrovanou taktickou hru.. Když nás v 52 minutě dostal  Jakub Cibulec do vedení až o 5 branek (24: 29), začali jsme věřit, že titul mistra ČR ve starším dorostu nám už neunikne!
I když se Dukla s několika reprezentanty snažila zvrátit nepříznivý stav, k dalšímu obratu ve vývoji utkání nedošlo.
Výsledek je o to cennější, že o výhru se zasloužili nejen stálé opory týmu ( Randýsek, Cibulec, Mancl, Hlavenka, Šišák, Uhriňák Přerovský), ale i hráči, kteří se objevili na hřišti kratší čas a družstvu v kritických okamžicích výrazně pomolhli ( Ondřej Krupa, Tomáš Kyryljuk, Marek Pšenica, Erik Semerád)…
Všem hráčům je nutno poděkovat nejen za předvedenou hru, ale především za bojovnost, kterou projevili i za velmi nepříznivého stavu!
Sestava a střelci branek: Rybiař, Dvorský – Kyryljuk, Randýsek 12, Krupa 1, Mancl 4, Zeman, Uhriňák 2, Přerovský 2, Šišák 3, Cibulec 5, Pšenica, Semerád 3, Hlavenka 1.
Realizační tým: J. Mika, S. Skýpala, M. Hrstka, V. Tesař.