Starší dorost začal jaro úspěšně!

HBC Jičín – HC Zubří 25:35 (17:14)

Ve středu jsme se vydali na dohrávku prvního jarního kola do Jičína. Vstup do utkání se nám povedl a rychle jsme získali dvou brankové vedení. Domácí se ale do hry pomalu dostali a dostávali se do šancí, které dokázali proměňovat. Naopak my jsme působili až moc jistým dojmem, že zápas v pohodě zvládneme. Domácí nám vnutili jejich hru, přestalo se dařit v útočné činnosti a i oba brankáři zrovna neměli svou silnou chvilku. V poločase jsme si vysvětlili nějaké věci, které kluci měli dodržovat. Do druhého poločasu vstoupil zcela jiný tým. Začali jsme pracovat nahoru a dolů a přebrali jsme otěže zápasu. Při zlepšené obranné fázi nás podržel brankář Krupa a pomohla nám 1. a 2. vlna rychlého útoku. Úsek od 40. do 50. minuty jsme vyhráli 10:0. Jsme rádi, že jsme ten první zápas zvládli a od výkonu v druhém poločase se musíme odpíchnout do dalšího zápasu. Je taky potřeba klukům za ten druhý poločas poděkovat.

Sestava a branky: Krupa, Číž O. – Cáb 2, Nesvadba 6, Padalík 5, Tejzr 4, Hacura 0, Číž R. 7, Vavrys 4, Mader a Polášek 1, Janíček 5. Trenéři: Kořínek, Malina.

Strakonice – HC Zubří 27:33 (16:18)

K druhému zapasu jarní části 1. dorostenecké ligy jsme jeli do dalekých Strakonic. Úvod zápasu nám vyšel a v 10. minutě jsme vedli o 4 branky. Pak nastalo naše hluché místo a domácí se během pěti minut dotáhli. Pak jsme opět dobře bránili a brankář Krupa pomohl svými zákroky k vytvoření si dvoubrankovému poločasovému vedení. Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první. Ale úsek od 50. minuty (stav 24:26) jsme zahráli bojovným výkonem a soupeři už nedovolili k nějakému zvratu zápasu.

Sestava a branky: Krupa, Drápela – Nesvadba 10, Koleček 1, Padalík 1, Tejzr 4, Cáb 2, Číž 2, Vavrys 5, Polášek 2, Janíček 7. Trenéři: Kořínek, Malina.