Starší dorost neuspěl v Karviné a doma porazil Šťáhlavy!

HCB Baník Karviná- HC ROBE Zubří 35:34 (18:14)

Těsnou porážkou na hřišti výborně hrajícího Baníku přišli naši starší dorostenci o několikaletou neporazitelnost. Naše výrazně oslabené družstvo však opět podalo výborný výkon na hranici svých momentálních možností.
Od začátku utkání karvinští předváděli pěknou kombinační hru, kterou se našim hráčům nedařilo narušovat. Naštěstí i našemu družstvu se hra v postupném útoku dařila, takže jsme zuby nehty drželi s protivníkem bojujícím s pražskou Duklou o bronzové medaile krok..Střelecky se dařilo hlavně triu David Lefan- Štěpán Souček-Tomáš Vlk. Ke konci 1. poločasu se k dobrému výkonu rozchytal i brankář Vojtěch Douda, kterého  na posledních 15 minut výborně nahradil Vojtěch Drápela.
Hlavně koncovka utkání byla velmi dramatická. Naše družstvo začalo v 56 minutě vysunutím obrany  5-ti brankové manko snižovat. I když jsme vsítili několik gólů z rychlých útoků, na zisk alespoň jednoho bodu to tentokrát nestačilo.
Přesto je nutno vyzdvihnout maximální bojovnost celého týmu. Rovněž výkony zaskakujících mladších dorostenců Součka, Ištvánecha či Mazurka jsou do budoucna velkým příslibem..

Sestava a střelci branek:

Drápela Vojtěch, Douda Vojtěch- Číž Ondřej 2,  Fiala Štěpán, Sucháček Martin, Souček Štěpán 5 , Novák Filip,  Ištvánech Dominik 1, Lefan David 10, Cáb Jakub 2, Hýbner Lukáš 4, Palát Dušan, Mazurek David 3, Vlk Tomáš 7

HC ROBE Zubří- Sokol Šťáhlavy 39:22 (18:13)

V dohrávce dorostenecké ligy sice naše družstvo výrazně vyhrálo, vítězství se ale nerodilo lehce. Bojovný tým Sokola s výraznou osobností Filipem Noičem předváděl hlavně v 1. poločase pěknou házenou a dlouho s našimi držel krok. Po zpřesnění hry a zlepšení koncovky však naši hráči ve 2. poločase s přehledem zvítězili.

Sestava a střelci branek:

Drápela Vojtěch, Douda Vojtěch- Číž Ondřej 1 ,  Menšík Norbert 7, Bajer Pavel,  Souček Štěpán 3 , Novák Filip 1 ,  Ištvánech Dominik 4, Lefan David 3, Sucháček Martin 2, Cáb Jakub 5 , Vlk Tomáš 3, Hýbner Lukáš 9, Palát Dušan 1.