Starší dorost na turnaji ve Veselí!

Dorostenci HC ROBE Zubří se o víkendu zúčastnili výborně obsazeného turnaje KEMPACUP v Novém Veselí. Špičkové týmy z Maďarska , Německa, Slovenska a Česka se utkala nejprve ve dvou skupinách. Naši hráči nejprve v pátek porazili AGRO TOPOLČANY 24: 20, potom sehráli nádherné utkání s německým FUCHSE BERLÍN. Nejprve jsme vedli již o 3 branky, ve 2.poločase naopak o 4 goly prohrávali, ale v závěru jsme po urputném boji vyrovnali na 24: 24.

V sobotním programu jsme porazili DUKLU PRAHA 23: 17 a v dalším těžkém a vyrovnaném utkání i maďarský PLÉR BUDAPEST  20: 19, čímž jsme obsadili 2. místo ve skupině.
V semifinále jsme narazili na další vynikající maďarský tým z TATABANYE a po boji a vynikajícím výkonu Vojty Drápely v brance jsme vydřeli výhru 23: 19.

V nedělním finále jsme pak narazili na výborný německý tým DHFK LIPSKO. Od začátku ukání se na hřišti i před skvělým Fanklubem rodičů zuberských hráčů rozpoutal boj o každý míč. Od úvodních minut měli navrch hráči německého družstva a jen díky vynikajícímu výkonu brankáře Šimona Mizery jsme prohrávali je o 2-4 branky. Postupně se  však k jeho výkonu přidávali i další naši hráči ( Číž Vojtěch, Klíma Matěj , Hýbner Lukáš, Dobeš Josef, Lefan David, Svoboda Filip, Koleček Josef, Norbert Menšík, Weber Michal ) a do poločasu skore vyrovnali. Bohužel po přestávce přešel do 3- brankového vedení znovu tým Lipska. Asi 3 minuty před koncem zápasu, kdy jsme prohrábali 19:22, se zdálo, že je o prohře našeho družstva rozhodnuto. Naši se však nevzdali a v urputném závěru 3 sekundy před koncem Vojta Číž skore opět srovnal na 22: 22!

O vítězi tudíž rozhodla až střelba 7 m hodů. V té naši hráči přece jenom vynikajícímu soupeři podlehli ( 1: 2) a obsadili krásné 2. místo.
I když naši hráči nakonec krásný a výborně obsazený turnaj nevyhráli, je určitě pozitivním zjištěním, že byli konkurence schopní i výborným německým a maďarským týmům. Mnozí podali v utkáních vynikající výkony a jsou velkým příslibem nejen pro zuberský klub, ale doufejme i pro reprezentaci ČR.