Star ligy se podařil, Jičín jsme udolali o 7 branek

První zápas Chance extraligy dopadl na jedničku. V ROBE aréně jsme na úvod sezóny porazili HBC Jičín a připsali si první body do tabulky.

Utkání odstartovalo naši přesilovou hrou i díky ní jsme vedli ve 4. minutě 5:2. Jičín stav zápasu ale snížil a rázem to bylo 6:5. Hosté ze zápasového rytmu vypadávali a jejich návraty jim braly dost sil. Svůj náskok jsme postupně navyšovali zásluhou dobře fungující obrany. Poločas skončil 18:11.

Mladý kanonýr Lukáš Mořkovský v prvním půli přispěl čtyřmi trefami, celkově si jich zaznamenal deset. Druhý poločas začal jiným způsobem než ten první. Po celou jeho dobu předváděl skvělý výkon brankář hostů David Machalický, který zejména v úvodních minutách hodně pomáhal svým spoluhráčům. Těm se díky tomu podařilo postupně smazat náskok favorita na tři góly. Kolem 45. minuty ale domácí tým opět nastartoval motory a začal se více prosazovat v útoku. Jičínu nezbývalo nic jiného než vsadit vše na jednu kartu, to byla hra 7na6. Díky naší pozorné obraně jsme dokázali nejméně 3x vypíchnout soupeři balón a skórovat do prázdné brány. Nakonec jsme udrželi sedmibrankový náskok z první půle.

1. kolo Chance extraligy: HC ROBE Zubří – O2xyworld HBC Jičín 33:26 (18:11)

Nejvíce branek: Mořkovský 10, Bajer 6, Mazurek 4 – J. Dolejší 7, J. Drbohlav 5, Kastner 5

7m hody: 2/2 – 2/3 Vyloučení v min.: 8:12

Zápis a průběh utkání

Petr Mašát, trenér hostujícího týmu: „Gratulace domácímu týmu k zaslouženému vítězství. Nám náš plán do prvního poločasu narušily oslabení, ve kterých získalo Zubří náskok. Ve druhém poločasu, kdy to bylo 24:21, jsme mohli Zubří dostat pod tlak, situace jsme ale vyřešili špatně. Kdyby nenastalo tolik oslabení v prvním poločase, mohli jsme domácí více potrápit a myslím si, že se od tohoto výkonu můžeme odrazit.

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „My jsme řešili před zápasem hlavně nás, věděli jsme, že nám chybí 2 klíčoví hráči, Hybner a Krupa. To byl obrovský problém, ale zvládli jsme to skvěle. Vyšlo nám tom, vyšly nám přesilovky. My jsme chtěli ve druhém poločasu zabrat ještě 10 až 15minut, protože jsme věděli, že to Jičín nevzdá, což se potvrdilo. Přestala nám pak fungovat obrana. Nicméně jsme se zase nakopli.“

Luboš Hlípala, hráč hostujícího týmu: „V prvním poločasu nás trápily vyloučení a neproměněné šance, do druhého poločasu jsme ale vstoupili dobře.“

Matěj Havran, hráč domácího týmu: „Během přípravy jsme nepodávali úplně stoprocentní výkony. Chyběli nám tam fanoušci, když máme jejich podporu, dokážeme se vybičovat k lepším výkonům. Vydařily se nám přesilovky. Obrana šlapala.“

Další utkání hrajeme již v úterý 6.9.2022 v 18:00, opět na domácí půdě.