Speciální dresy pomohly k jasnému vítězství proti Plzni

V sobotním utkání extraligy házené hostilo Zubří Plzeň. Talent má za sebou úspěšnou štaci v Českém Poháru, kde vyhráli proti Novému Veselí a mohli tak oslavit první místo. Zubří má neskutečnou formu, kterou zúročuje v posledních zápasech. Do utkání nastoupili domácí hráči ve speciálních dresech v ukrajinských barvách. Dresy se následně vydraží a součet dražby půjde na pomoc na Ukrajině.

Začátek zápasu byl vyrovnaný. Hosté si udržovali jednobrankový náskok. O ten přišli díky výborné mušce Mořkovského, který byl za stavu 4:3 jediným střelcem domácích. Poté se hosté dostali znovu do vedení. V tu chvíli to bylo ale naposledy, co měli před domácími navrch. Vlivem několika přesných zásahů do brány Šmída vedli Zubřané 10:6. V ten moment se k pečlivé domácí obraně přidal famózní Mizera v bráně a hosté se začali o vývoj zápasu oprávněně bát. Ve 23. minutě snižoval na 14:9 Škvařil, co však přišlo hned poté se nelíbilo domácímu publiku. Mořkovský při výskoku inkasoval Švařilovým loktem přímo na “solár” a hostující spojka viděla přímou červenou. Už tak oslabenu sestavu Talentu mohlo toto vyloučení trápit ještě více. Ve 26. minutě přišel už druhý time-out, který si Petr Štochl vyžádal. Ten však nepomohl a do šaten přidalo domácí mužstvo další čtyři branky.

Druhý poločas byl pro domácí snový. Mizera jistil pevnou obranu zuberských a jejich souhra tak umožňovala rychlé brejky. Zubří si svůj náskok uhlídalo až do konce zápasu a nebylo žádných pochybností o tom, že body Zubří udrží doma.

21. kolo: HC ROBE Zubří – Talent tým Plzeňského kraje 33:22 (21:11)

Nejlepší střelci: Mořkovský 11/2, Jurka a Mika 6 – Nejdl 7/2, Šafránek 4, Korbel 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/3 Vyloučení v min.: 8:8 (přímá ČK Škvařil)

Rozhodčí: Hanák Michal, Pavlíček Luboš

Celý zápis z utkání zde

Trenér hostujícího týmu, Petr Štochl: “Gratuluji Zubří k velice dobrému výkonu. Zubří má aktuálně ze všech nejlepší formu, předvádějí nejlepší výkony z celé soutěže. Občas takový zápas přijde. Pokud se bude situace vyvíjet, jak předpokládáme, ještě se se Zubřím párkrát uvidíme. Samozřejmě budeme doufat, že budeme důstojnějším soupeřem.”

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: “Děkujeme za gratulace. Pro nás bylo hodně důležité potvrdit aktuální formu v jaké se nacházíme. Plzeň se musela obejít bez opor jako je Stehlík nebo Douda, Škvařil dostal červenou kartu. To samozřejmě nesnižuje náš výkon. My jsme do prvního poločasu investovali opravdu hodně. Chtěli jsme udělat maximum. Jsme za takové vítězství opravdu rádi. Čekali jsme dlouho na moment, kdy budeme všichni zdraví, což se dnes podařilo, ač nám chyběl Bohdan Mizera. Doufám, že nám to vydrží.”

Brankář hostů, Karel Šmíd: “Gratuluji Zubří, které předvedlo vynikající výkon. Bohužel náš výkon byl hluboko pod našim průměrem. Musíme si z toho vzít pozitiva, jestli vůbec nějaká byla. V oslabené sestavě jsme podlehli soupeři, který byl jednoznačně lepší.”

Brankář domácích, Šimon Mizera: “Podle mě rozhodlo naše obrovské nasazení. Fungovala obrana. Karel Šmíd chytal výborně, to nám dělalo problémy, pak nám to tam ale začalo padat.”

Poslední kolo základní části odehrajeme v Kopřivnici v sobotu od 18 hodin!