Špatný výkon v Brně podtrhl naše trápení

Ani v Brně se nezadařilo. Zradila nás především útočná fáze, kdy jsme na střílení branek byli opět skoupí. Ani letos nás to venku nejde a propadáme se na hranici postupu do play-off.

První poločas byl velice vyrovnaný, domácí dokázali před přestávkou uhájit vedení jen o jednu branku. Podobně probíhal i úvod druhého dějství, kdy byl stav několikrát nerozhodný. Pak ale od 39. minuty Kénik skóroval třikrát v řadě a poprvé výrazněji odskočil, na což sice Zubří zareagovalo, o malou chvíli později ale znovu po řadě zuberských chyb úřadovali Brňané. Kénik si zkušeně vedení pohlídal a ukázal, že i v obrovském zápasovém zápřahu dokáže vyrovnané zápasy vyhrávat.

SKKP HANDBALL BRNO – HC ROBE ZUBŘÍ 27:23 (13:12)

Nejvíce branek: Kukulovski 8, Vukićević 6ú1, Kocich 4 – Kaminski 6, Cibulec 4, Kucsera 3/1, Kyryljuk 3

Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/1 Vyloučení: 5:5 Diváci: 411

Rozhodčí: Petr Kirchner – Michal Vacula

Detail zápasu

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Gratulace Pavlovi i celému domácímu týmu. Dnes rozhodly chyby v rozhodujících fázích a zkušenosti hráčů.“

Jakub Cibulec, levé křídlo HC ROBE Zubří: „Gratulace Brnu. Podle mě jsme dvakrát odevzdali vyhraný zápas. Poprvé v první půli, kdy jsme vedli o dvě branky, potom jsme přestali tahat rychlé útoky. To nás stálo lepší poločasový výsledek. Ve druhém poločase jsme prohrávali, pak jsme se dotáhli a mohli jsme jít do vedení, ale udělali jsme dvě ztráty a prohrávali jsme o dva. Musíme se poučit a zvládnout lépe to, o čem jsem mluvil.“

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Dnes to byl zápas dvou unavených týmů, což bylo i vidět. Bylo to dnes hlavně o bojovnosti než o dobré házené, na druhou stranu o to je pro nás dnešní vítězství cennější. My jsme si zápas, hlavně v první půli, komplikovali zbytečnými chybami. Rozhodla asi nejen zkušenost, ale i větší rotace. Vážím si výhry i kvůli tomu, jaký teď máme program. Byl to opravdu těžký zápas se šťastným koncem.“

Radek Flajsar, levé křídlo SKKP Handball Brno: „Pro nás jako tým to byl hodně těžký zápas, protože jsme museli přepnout zpátky na ligu, což nám chvíli trvalo. Prvních patnáct minut bylo hrozně rozpačitých, pak jsme se do toho dostali a začali jsme hrát to, co jsme chtěli. Jsem rád za dva body a těším se na nedělní odvetu s Fasanem.“

Další utkání hrajeme osmifinále ČP v Liberci 25. října v 19:00.