Smolná prohra v Karviné, v poslední vteřině urval Baník výhru

Karviná proti Zubří, to je příslib skvělého zápasu i atmosféry. Diváci mohli sledovat rychlý začátek, kdy se po třiceti vteřinách prosadil Adam Ptáčník. Od páté do jedenácté minuty se pak Baníku povedlo nabrat pětibrankový náskok. Trenér Peter Dávid ale dobře využil time-out a do 22. minuty bylo srovnáno, a to i díky čtyřem brankám valašských házenkářů v řadě. Do konce poločasu už se střelci víceméně střídali a Karvinští si uzmuli hubený jednobrankový náskok.

Ten sice hned ve čtyřiadvacáté sekundě druhého poločasu smazal David Mazurek, ovšem následně Baník znovu dvakrát skóroval a zase vedl. Vyrovnaný stav s občasným vedením Karviné o jednu či dvě branky přetrvával až do konce. V 57. minutě ještě panoval stav 27:27, který rozčísl Patrik Fulnek svou brankou. Dvě minuty se nic nedělo, sedm sekund do konce vybojoval sedmičku Mořkovský, proměnil ji a zdálo se, že zařídil hostům bod. Jenže jen vteřinu před sirénou strhl Adam Ptáčník střelou z deseti metrů vedení zpět na stranu Karviné, která tak nakonec vyhrála a sebrala si oba body. V lize tak společně s Plzní zůstává Karviná stoprocentní.

Je potřeba říct, že jsme se po nepodařeném začátku dokázali vrátit do zápasu a zadělat na pořádné drama. Dařilo se nám v útoku a v bráně čaroval Jakub Krupa. Na Baník to však nestačilo, štěstěna při nás opět nestála.

3. kolo Chance extraligy: HCB Karviná – HC ROBE Zubří 29:28 (13:12)

Nejvíce branek: Patzel 6, Harabiš 5/2, Fulnek, Nantl a Ptáčník 5 – Mořkovský 5/1, Mičkal 4/2, Hybner 4

7m hody: 2/2 – 3/3 Vyloučení v min.: 12:8 Počet diváků: 800+

Celý zápis a průběh utkání

Martin Galia, brankář HCB Karviná: „Nastoupil jsem na posledních pár sekund, byli jsme tak domluveni, protože Petr dvě sedmy předtím nechytil, takže když bude ještě jedna, půjdu já. Základem je pak rychle rozehrát a vyšlo to. Měli jsme už malou šanci tu branku dát, ale Adam to trefil fantasticky. Myslím, že takovou branku ještě nedal. Proti klukovi jsem si nezahrál, nevadí, není všem dnům konec a snad to vyjde příště v Zubří“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Zubří odehrálo výborný zápas, přece jen jsem se do vyhrocené koncovky nasadit kluky, kteří ještě nemají tolik zkušeností. Adam Ptáčník odehrál průměrný zápas, ale všechno smazal tou poslední střelou a my jsme šťastni za vítězství. Byl to pro nás zatím nejtěžší zápas a ten ukázal, že potřebujeme, aby se vrátili do sestavy Solák s Růžou.

Adam Ptáčník, spojka HCB Karviná: Jsem rád, že jsme ten bojovný zápas vyhráli. V druhém poločase jsem v útoku až tak moc nepomohl. Tam to tahali Patrik Fulnek s Jonášem Patzlem a pivoty. Tak jsem rád, že jsem aspoň pomohl tím posledním gólem a že jsme to zvládli.“

Lukáš Hybner, spojka HC Zubří: „Porážka gólem v poslední vteřině bolí, o to víc, že jsem u toho byl já a že jsem s tím něco mohl udělat a nepovedlo se mi to. Měl jsem jít výš, vím, že to je dobrý střelec z dálky. Od začátku se nám nedařilo, ale pak jsme si něco k tomu řekli a věřili jsme, že tady můžeme vyhrát. Mohla být nakonec aspoň remíza, ale nevyšlo ani to.“

zdroj: handball.cz / HCB Karviná