Slavíme první venkovní vítězství, zdolali jsme Jičín

Čekání na první venkovní výhru je u konce! V Jičíně jsme hlavně díky bojovnosti a týmovému výkonu vyhráli o gól. Vítězná branka padla 2 vteřiny před koncem zápasu.

Slušná návštěva dorazila do Jičína, který po prohře ve Frýdku-Místku chtěl před vlastními fanoušky prodloužit venkovní zuberskou výsledkovou mizérii. Duel byl od počátku velice vyrovnaný. Nám se podařilo více odskočit v 15. minutě. Tříbrankový náskok ale moc dlouho nevydržel. Ve 20. minutě bylo srovnáno, o pět minut později šel Jičín poprvé do vedení, a to si udržel až do poločasu, který vyhrál 15:13.

V druhé půli to vypadalo, že Jičín náskok zvýší. O jeden gól se mu to povedlo, pak jsme ale sehráli dobrou sekvenci od 36. do 38. minuty, kdy jsme vstřelili čtyři branky a srovnali na 18:18. Byli jsme na koni. Domácí se přesto znovu zmocnili vedení a drželi ho až do 50. minuty. Poslední desetiminutovka pak byla velkým dramatem a půl minuty před koncem Jiří Dolejší, kterého jsme nedokázali ubránit, srovnával na 29:29. Jenže my jsme měli ještě čas na odpověď a po oddechovém času Petera Dávida se nám povedlo udeřit. Šest vteřin před koncem si po rozehrávce si vzal míč mladý lídr Dušan Palát a ze spojky střelou před dvojblok rozhodl, nádherný gól! Konečně se nám podařilo vyhrát venku, v rámci Chance Extraligy jsme na to čekali od začátku letošního ročníku.

14. kolo: O2XYWORLD HBC JIČÍN – HC ROBE ZUBŘÍ 29:30 (15:13)

Nejvíce branek: J. Dolejší 6, Kovařík 5, Hlava 4 – Palát 6, Mazurek 6, Přikryl 4

Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1 Vyloučení: 4:1 (ČK – Přikryl) Diváci: 521

Rozhodčí: Lukáš Moravec – Martin Tůma

Zápis a průběh utkání

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Já jsem strašně šťastný, že utkání skončilo pro nás s dobrým koncem. Dokážu si dokonale představit, co se momentálně děje u trenéra a hráčů domácího týmu. Snad by se hodilo se omluvit, ale to prostě nejde, protože se konečně to štěstí přiklonilo na naši stranu a já mám velikou radost. Zápas byl celou dobu otevřený, v podstatě v celém jeho průběhu jsme museli na Jičín dotahovat. Děkuji za velmi korektní zápas. Myslím si, že měl všechno a pro diváky musel být atraktivní. Přeji Jičínu, aby se z tohoto zápasu rychle oklepal. Opravdu klobouk dolů před tím, jaké odehrál bojovné utkání.“

Dušan Palát, hráč HC ROBE Zubří: „Chtěl bych vyzdvihnout bojovnost ve druhém poločase, která byla úplně jiná než v první půli. Když jsme začali bojovat, věřili jsme tomu, že tu smůlu konečně zlomíme a vybojujeme venkovní dva body. Štěstí se tentokrát otočilo k nám a my jsme rádi, že jsme zvítězili.“

Petr Mašát, trenér O2xyworld HBC Jičín: „Gratuluji Zubří k vítězství a děkuji za slova od trenéra hostí. Zubří si trpělivě šlo pro výhru, přestože jim chybělo několik hráčů základní sestavy. Klobouk dolů před tím, co předvádí mladí kluci jejich týmu na hřišti a že dokážou řešit herní situace jako zkušení hráči. Samozřejmě pro nás je to velice hořká porážka, dokázali jsme vytvořit spoustu šancí, které mohly skončit gólem, ale nevyužili jsme je a za to jsme byli tvrdě potrestaní.“

Martin Hlava, hráč O2xyworld HBC Jičín: „Moc mě mrzí, že jsme prohráli, protože si myslím, že bychom potřebovali takto vyhrocený a vyrovnaný zápas jednou zlomit na svoji stranu. Už jsme třikrát prohráli o gól. Podle mě jsme padli kvůli špatné obraně, kdy jsme nemohli najít recept na eliminaci střel z dálky a samozřejmě jsme doplatili na neproměňování šancí.“