Slavíme postup do semifinále, Na Lapači jsme předvedli solidní výkon

Ve středu čekalo na diváky Na Lapači valašské derby Vsetína proti Zubří. Se soupeřem, u kterého byste horko těžko v soupisce hledali někoho, kdo nemá žádné zkušenosti s angažmá v Zubří, jsme se utkali během pěti sezón již potřetí. Minulý rok jsme díky výhře se Vsetínem postoupili do 4. kola ČP, v této sezóně výhra znamená postup do semifinále.

Hned ze startu zápasu jsme vnutili soupeři náš styl hry. Diktovali jsme tempo a díky spolehlivé obraně jsme nedovolili Vsetínu za prvních 15 minut více než 4 branky. Díky jednoduchosti a rychlosti naší hry v útočné fázi jsme si budovali podstatnější náskok. Ve 24. minutě byl rozdíl 8 branek, dostali jsme se do pohodlného vedení. Vlivem několika nepřesností v posledních minutách první půle jsme ještě soupeři dovolili snížit na poločasových 12:18.

Začátek druhé půle patřil opět našemu útoku. Během pěti minut se podařilo čtveřici hráčů základní sestavy skórovat a vedení se rozrostlo na rozdíl devíti branek. Poté dostali šanci převážně mladí hráči a situace na hřišti se změnila. Nedokázali jsme ubránit nejlepšího střelce domácích Matěje Andrše, který sázel jednu branku za druhou a v útoku jsme předváděli pomalejší házenou. Na mladších klucích byla vidět mírná nervozita, která ale postupem času ubývala. Hra se zlepšila především díky naší větší kondiční připravenosti. Dvě minuty do konce jsme vyhrávali dokonce o 11 branek, domácí však dokázali skóre upravit na 27:36.

Na Vsetíně jsem ukázali herní převahu na všech frontách a po zásluze postoupili do další fáze domácího poháru, tedy semifinále. Oproti předešlým zápasům jsem si polepšili úspěšnost střelby, které atakovala hranici 70%. Do brány si přivezl reprezentační formu mladý Pavel Dufek, který mimo spolehlivý výkon zlikvidoval i všechny tři sedmičky, které se proti němu házely.

KH Beech Vsetín – HC ROBE Zubří 27:36 (12:18)

Nejvíce branek: Andrš 8, Vavrys 7/2, Nesvadba 5 – Mičkal 5/4, Havran 5, Kaminski 5

Sedmimetrové hody: 2/5 – 5/6

Vyloučení: 1:5. ČK: Weintritt (VSE) Diváci: 160

Rozhodčí: Pavel Blanár – Mojmír Valášek