Šlachtův veleskok. Z druhé ligy vylétl házenkář do reprezentace!

 To byl veleskok! Jeden týden vypomáhal béčku Zubří ve druhé lize, o pár dnů později se fotil v reprezentačním dresu českých házenkářů před startem světové kvalifikace. Roli záskoku za zraněného spoluhráče Petr Šlachta proti Belgii zvládl, v extraligovém Zubří přitom plní roli až třetího pivotmana. 

slachta

„Nominace pro mě byla šokem. Ale povolali mě hlavně kvůli mým parametrům. Typově jsem jim zapadal, prý jsem perspektivní,“ shrnul Šlachta.

Jeho slova přesně sedí. Věk – 22 let, výška – 201 centimetrů, váha – 110 kilogramů. Ideální dispozice, aby se prosadil v tlačenici na brankovišti.

„V extralize není pivot, který by měl větší předpoklady pro mezinárodní házenou než Šlachta,“ přitakává jeho zuberský kouč Andrej Titkov. „Umí všechno. Na to, že měří dva metry, nemá problém udělat salto.“

Proč tedy Titkov častěji vytěžuje dvojici Bechný–Šíra? A proč Šlachta v minulé sezoně pendloval za trenéra Kekrta mezi prvoligovou Kopřivnicí a Zubřím?

„Ještě neskočil do mužské házené naplno. Pořád je to dorostenecký věk. V tréninku je výborný, ale jak se rychlost zvýší, nestíhá,“ líčí Titkov. „Změnili jsme koncepci hry v obraně na aktivní a on si pořád zvyká. Je spíše typ na zataženou obranu,“ vysvětluje jeho menší vytížení.

Šlachta o svých nedostatcích ví. Reprezentační sraz je ještě zvýraznil. „Rezervy mám všude, mám hodně co zlepšovat. Nabral jsem další zkušenosti, vím na čem pracovat. Reprezentace pro mě byla přínosem,“ pochvaluje si týden pod dohledem reprezentačních trenérů Kubeše s Filipem.

Budoucnost v něm vidí rovněž Titkov. „Sleduju, jak pracuje. Jeho tréninková morálka je příkladná. Nemůže to trvat dlouho a dostane více prostoru,“ ujišťuje kouč Zubří. „Potřebujeme ho. Na jaře bude u nás ještě platnější a všichni budeme spokojení.“

Do té doby může Šlachta očekávat další pozvánku do českého týmu. „Měl bych jet po Vánocích na turnaj do Polska. Teď je ale pro mě hlavní škola,“ naznačil rodák z Valašského Meziříčí, který studuje informatiku v Ostravě. Za rok a půl dostane titul inženýr a může dumat, zda se zkusí živit házenou na plný úvazek.

„Kdyby se našlo něco dobrého, rád bych se podíval do zahraničí. Možná Německo, druhá bundesliga,“ přemítá Šlachta nahlas.

Zdroj:http://sport.idnes.cz/hazenkar-slachta-nakoukl-do-reprezentace-f10-/hazena.aspx?c=A151114_132328_hazena_par

banner2

You may also like...