Šimon Mizera: Se Zubřím bych se chtěl rozloučit úspěchem, nejlépe medailí

Už delší dobu rezonuje házenkářským světem velká novina. Zuberský brankář Šimon Mizera nastoupí od příští sezóny v dresu šampiona norské házenkářské ligy s pravidelnou účastí v Lize mistrů. I přesto, že Šimon původně přemýšlel o přestupu do druhé Bundesligy, když přišla nabídka od norského Elverumu, nebylo nad čím váhat. Jak se Šimon ohledně přestupu cítí a co mu bude nejvíce chybět, se dočtete v rozhovoru.

Ještě před tím, než se objevila nabídka z Norska, měl jsi v plánu přestup do druhé německé Bundesligy. Bylo zahraniční angažmá tvým snem?

Ano, zahrát si v cizině jsem si přál. Už odmala jsem myslel na to, že bych jednou chtěl působit v nějakém zahraničním klubu. Jsem rád, že se mi to podařilo, že se mi naskytla ta příležitost, a navíc ještě v takovém týmu jako je norský Elverum.

Jak jsi reagoval, když jsi nabídku z Norska dostal? A co na to říkala tvoje rodina?

Nabídku od Elverumu jsem vůbec nečekal. Byl jsem překvapený, ale zároveň hodně šťastný. V rodině mi to všichni přejí a samozřejmě jsou rádi, že mi něco takového vyšlo.

Ty máš blízký vztah se svými sourozenci, navíc máš bratra dvojče, se kterým ten vztah je asi ještě o něco bližší. Jak vnímáš to, že teď budete tak daleko od sebe?

Na to, že nejsme tak často spolu, jsme si už postupně zvykli. Rozdělovat jsme se začali na střední škole, kdy každý z nás byl v jiné třídě. A čím jsme starší, tím víc času trávíme každý po svém. V současné době Bohdan chodí do práce a já jsem často na škole v Olomouci. Myslím si, že ani pro jednoho z nás nebude mé stěhování do Norska nějaký větší problém.

Co tvoje přítelkyně? Stěhuje se do Norska s tebou?

Přítelkyně studuje v Olomouci. Plánujeme to tak, že před začátkem dalšího semestru pojedeme do Norska spolu, ale ona se poté vrátí zpátky do školy.

Poletíš se do Norska podívat ještě před začátkem přípravy?

Určitě bych se chtěl ještě před nástupem do letní přípravy do Norska podívat, ale momentálně nic konkrétního neplánuji. Zatím ani nevím, kdy mi příprava přesně začne, ale určitě mi dají z Elverumu včas vědět, abych vše v pohodě stihl.

Jak se na angažmá těšíš a co od něj čekáš?

Bude to velká zkušenost jak po stránce sportovní, tak i životní. Čeká mě úplně nové prostředí a kultura. Těším se na to moc! Samozřejmě mám i nějaké obavy, jaké to všechno bude, ale to je podle mě úplně normální. Je to výzva.

Za Zubří hraješ odmala. Je něco, co už teď víš, že ti bude chybět?

Zatím nemám žádné povědomí o tom, jak norský Elverum funguje jako tým a zda je tam podobná blízkost mezi hráči jako u nás. V Zubří máme super partu, vždycky jsme měli, a to by mi hodně chybělo, kdyby to tak v Norsku nebylo. Samozřejmě mi budou chybět všichni mí spoluhráči, zejména ti, se kterými jsem vyrůstal.

Nyní tě ale ještě čeká play-off v dresu Zubří, vytyčil sis nějaký cíl?

Žádné předsevzetí jsem si nedával, ale určitě bych se chtěl rozloučit nějakým úspěchem. Přál bych si, abychom v letošní sezóně získali nějakou tu placku. Možná kdyby všechno vyšlo dobře a my měli i trochu toho štěstí, tak třeba i tu zlatou.  To by bylo super.

Všichni z klubu Šimonovi srdečně gratulujeme a budeme mu držet palce nejen v dalších utkáních za Zubří, které v této sezóně odehraje, ale hlavně, ať se mu daří v jeho zahraničním angažmá.

Autorka: Kamila Krupová