Sezónu jsme zakončili pátým místem

Kopřivnickým házenkářům úvod nevyšel a brzo prohrávali 2:6. V průběhu první půlhodinky se ale herně zvedali dokonce v jednu chvíli vyrovnávali na 12:12. Přesto do šaten spokojenější odcházelo Zubři, které o dvě branky vedlo. Po změně stran hosté svůj náskok navyšovali, jejich nejvyšší vedení bylo osmibrankové. Kopřivnice v závěru výsledek alespoň kosmeticky upravila a po povedené šňůře zmírnila porážku na 31:33.

„Umístění za nejlepší čtyřkou je úspěch. Před sezónou bych to nejen já bral všemi deseti. Pro tento tým to je momentálně maximem. Musíme zůstat oběma nohama na zemi. Jsem hodně šťastný za kluky, že jsme dokázali v mezích možností dosáhnout na 5. místo. Navíc se nikdo vážně nezranil, což beru jako druhou výhru,“ radoval se po utkání z konečného výsledku Michal Tonar, trenér HC Robe Zubří. „Padesát minut jsme byli jasně lepším týmem. Velkým překvapením pro měl byl podařený vstup do zápasu, mít lepší koncovku, dominovali bychom ještě více. Přitom soupeř nastoupil v nejsilnějším složení, ale naše obrana v čele s gólmany byla výborná. A protože i vepředu to bylo slušné, nejde klukům nic vytknout,“ dodal Tonar.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice, kladně rozhodně utkání nehodnotil. „S dnešním výkonem jsem rozhodně nespokojený, protože do zápasu jsme vstoupili naprosto hrůzostrašně. My jsme z šesti útoků ztratili hned šest balónů, což Zubří trestalo trháky a tím, že jsme měli ještě dohánět manko z prvního zápasu, jsme se sami dostali pod ohromný tlak. Sice jsme to dokázali ještě během poločasu nějakým způsobem stáhnout, ale dnes to byl takový ten klasický zápas, kdy nastal totální výbuch všech a nebylo se čeho chytit. Největší problém byl 21 technických chyb, což je brutální. Už jedenáct na extraligový zápas je na hraně a 21 to je dalších deset balónů navíc. Dneska nebyl nikdo schopný především v útoku zvednout prapor, zavelet a táhnout tým. Zkrátka to nevyšlo všem a je to škoda, protože to byl poslední zápas sezóny, který jsme chtěli minimálně vyhrát,“ mrzelo Veřmiřovského.

Statistiky utkání zde

Celkové skóre: 64:57

Sezónu tak končíme na páté místě, což je splněný cíl. Chtěli bychom vřele poděkovat všem sponzorům, fanouškům a dalším podporovatelům za podporu v této nelehké sezóně.

DĚKUJEME!