Sezona starších žáků: Vyrovnaný ročník. Nedávali jsme si konkrétní cíle, míní Mazáč

Měli stejné skóre jako druhé Nové Veselí, na bronzovou příčku je odsunul horší vzájemný zápas. Mladí házenkáři HC Zubří ale neskrývají radost, třetí místo v Žákovské lize starších žáků berou jako velký úspěch. „Cesta za medailí byla dlouhá, ale jak soutěž vrcholila, tak jsme cítili větší a větší šanci ji získat. O to víc jsme si ty poslední těžké zápasy užívali,“ líčí mladý zuberský hráč Radek Masařík.

„Letošní sezona byla dlouhá a náročná. A to zejména proto, že jsme se po celou dobu potýkali s atypickými zraněními, která jsem za několik ročníků jako trenér nezažil,“ začíná kouč zuberských mladíků Josef Mazáč.

Ambice přitom neměl klub vysoké. „Na začátku sezony jsme si dali postupné cíle, které bychom jako vedení družstva a hráči chtěli dosáhnout. Vůbec jsme si nedávali cíle, že chceme Žákovskou ligu vyhrát, nebo být v TOP 10,“ zmiňuje kouč.

„A to, že jsme skončili na třetím místě s horším vzájemným utkáním s Novým Veselím a o bod hůře nad za vítěznou Duklou, ukazuje, jak byl tento ročník Žákovské ligy vyrovnaný,“ zmiňuje.

Sestava:
Diviš Ondřej, Ondruch Štěpán, Hrachovec Jonáš, Masařík Radek, Mikulenka Filip, Kalous Samuel, Vodárek Matěj, Šenkeřík Matyáš, Holiš Dominik, Ondruch Vojtěch, Holčák Jan, Křenek Matyáš, Onderka Dominik, Juříček Jakub, Pavlíček Tomáš, Koleček Jakub, Štěpán Michal, Šimurda Josef, Randus Josef, Navrátil Ondřej, Bílek Tomáš, Vičan Filip

Trenéři a vedoucí družstva:
Josef Mazáč, František Dvořák, Zdeněk Masařík, Tomáš Pavlíček

Tréninkový proces byl nastaven dle koncepce klubu. „Hráči se po jednotlivých kolech i měsících zlepšovali, a to i tím, že hráli svou krajskou soutěž a přátelská utkání s mladšími dorostenci z Rožnova pod Radhoštěm, kdy si mohli individuální činnosti z tréninku vyzkoušet v zápasovém režimu,“ poukazuje Mazáč.

Celkem se do šesti kol Žákovské ligy starších žáků zapojilo z týmu HC Zubří 22 hráčů. „S výhledem na další sezonu je to skvělá zpráva. Zejména mladší hráči narození v roce 2009 zažili atmosféru turnajů v Žákovské lize, a budou tak připraveni na další ročník,“ těší kouče.

Zpočátku ale trenér nebyl s výkony úplně spokojen. „V úvodu sezony nás trápila individuální činnost jak v obranné, tak v útočné části a herní praxe v těžkých utkáních. Ale při rozjezdu krajské soutěže hrané turnajovým způsobem hráči postupně získávali více herních zkušenosti a zlepšující se kondice měla vliv na individuální činnost všech házenkářů,“ líčí.

Nakonec jeho svěřenci prohráli pouze dvakrát, jednou s Novým Veselím a podruhé s pražskou Duklou, tedy celky, které se po konečném sečtení bodů umístily nad nimi. „Brali jsme je tak, že jakákoliv porážka tohle družstvo nabudila k lepšímu tréninku, což do budoucna je strašně velká devíza tohoto výběru,“ dodává.

Zároveň věří, že se jeho svěřenci mohou v házené dostat daleko. „Pokud na sobě budou pracovat jako doposud, jsem přesvědčen, že o tomto ročníku v Zubří ještě uslyšíme,“ zdůrazňuje.

„Určitě musíme všechny hráče pochválit za to, jakým způsobem přistupovali k tréninku během celého roku a za tom, co všechno byli schopni podstoupit, aby byli připraveni na všechna utkání v rámci Žákovské ligy,“ říká Mazáč.

Mladý házenkář Masařík: Stmelili jsme se jako tým a postupně se zlepšovali

V tabulce produktivity obsadil jedenáctou příčku. Nejproduktivnějším hráčem Zubří v Žákovské lize se stal 14letý Radek Masařík.

Radku, jaká letošní sezona byla a jak jste si cestu za medailí užili?
Letošní sezona byla určitě náročná, jelikož jsme kromě zimní přestávky v podstatě neměli volného víkendu. Hráli jsme dvě soutěže, Žákovskou ligu a Moravskoslezskou ligu, kde nebylo slabého soupeře, a proto jsme museli hrát všechny zápasy na 100 procent. Cesta za medailí byla dlouhá, ale jak soutěž vrcholila, tak jsme cítili větší a větší šanci na medaili. O to víc jsme si ty poslední těžké zápasy užívali.

Co oslavy? Dostali jste od trenérů slíbenou nějakou odměnu za bronzové medaile?
Oslavy zatím neproběhly, jelikož nás ještě čekají poslední zápasy Moravskoslezské ligy. Od trenérů jsme po posledním turnaji v Plzni byli pozváni do McDonaldu, stejně jako před tím po úspěšném turnaji v Telnici. Uvidíme, jaké oslavy nás budou čekat na závěrečné rozlučce.

Jaká byla sezona z tvého pohledu? V čem ses nejvíc zlepšil a na čem jsi pracoval?
Z mého pohledu jsme se jako tým hodně stmelili, a to nám pomohlo se kolektivně zlepšovat. Já se osobně zlepšil v řešení situací dva na dva s pivotem. Nejvíce jsem na sobě pracoval v obraně, protože jsem v ní u sebe viděl největší slabinu.

Máš nějaký silný moment ze sezony? Případně jaký?
Mám jich mnoho, ale určitě nejsilnější je vítězství nad Plzní v úplně posledním zápase Žákovské ligy, ve kterém jsme v přímém utkání bojovali o vysněnou medaili. Bezprostřední emoce po skončení zápasu byly nepopsatelné.

Zdroj: handball.cz