Sestřelili jsme Jičín a dál se rveme o medaili!

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří skvěle zvládli souboj s lídrem tabulky. V nedělním dopoledním zápase 6. kola extraligové nadstavby o titul Valaši doma Jičínu nedali šanci a porazili jej o sedm branek. Sami se tak udrželi ve hře o třetí místo, zatímco soupeři notně zkomplikovali cestu za historickým titulem. Našlapaný program pokračuje již ve středu svátečním 7. kolem, ve kterém Zubří zajíždí do Prahy k zápasu s Duklou.

ZUBŘÍ – JIČÍN 30:23 (15:13)

Zubří nemohlo počítat s obranářem Pernicou, který utrpěl v sobotním utkání Zlína v Lounech zlomeninu nosu, chyběl také Aspridis, k dispozici bylo ze Zlína pravé křídlo Poloz. Na zápas proti vedoucímu týmu tabulky přijel do hlediště podpořit svoje bývalé spoluhráče i křídelník Miroslav Jurka, který odešel v lednu do Hlohovce. A český reprezentant ani nevěděl, jak přesně se nakonec trefil do výsledku zápasu. „Myslím, že kluci dneska nemají jiné volby, než vyhrát. Je jedno, že Jičín je první,“ smál se před zápasem Miroslav Jurka a vývoj utkání mu pak dal za pravdu.

DSC_9339

Souboj posledního s prvním týmem nadstavby sice začali lépe hosté, ale jejich vedení mělo jepičí život. Lídr v Zubří sice vedl po pěti minutách 3:1, ale to bylo také naposledy, co byl popředu. Zubřané rychle srovnali a postupně si začali vytvářet mírný náskok. O poločase vedli Valaši o dva branky a lepší nebyli jen gólově, ale také herně. „Dobře nám vycházely kombinace do pivota, dávali jsme z brankoviště důležité góly,“ pochvaloval si dobrý první poločas trenér Zubří Jiří Mičola.

Kdo by čekal, že po přestávce se tým, který má zatím v desetikolové nadstavbě nejblíže k titulu, zvedne a zašturmuje ke zteči, nedočkal by se ani do úterka. Naopak hned zkraje druhé půle Zubří zatlačilo na pilu. Třemi góly v řadě nastartoval svůj tým kapitán Bechný, a když se k němu přidali střelecky naladěný Horut, pevná obrana v čele s Orságem, nebylo o vítězi pochyb. Po deseti minutách druhé půle vedlo Zubří už o šest branek (21:15) a zápas zcela po zásluze dotáhlo do vítězného konce. „Jsem rád, že jsme konečně Jičín porazili,“ ulevilo se po zápase kouči Zubří Mičolovi. Jeho tým totiž porazil Východočechy až na čtvrtý pokus v této sezoně. Triumf to byl naprosto zasloužený. Ve druhé půli se Jičín nedostal blíže, než na tři branky. Poté, co domácí odskočili na šest gólů, hosté se z palubovky v podstatě bez odporu odporoučeli. Kouč Zubří tak mohl být po utkání velmi spokojený. „Jičín zkoušel všechno možné, zatáhnutou obranu, pak i systém 2–4, ale my jsme si s tím poradili. Bylo to kvalitní utkání a prosazovali jsme se přes pivoty. Hráčům pořád vštěpujeme, že na otevřenější obranu musí mít zvednutou hlavu a hledat spoluhráče zabíhající na volná místa za obranou. To se nám tentokrát dařilo,“ radoval se z cenné výhry kouč Zubří. Jeho tým se tak opět vrátil do hry o medaile. „Vždycky se po domácím utkání přiblížíme, pak po venkovním zase medailím vzdálíme. Chtělo by to už zlomit a urvat něco venku, třeba hned ve středu na Dukle,“ pousmál se trenér Mičola

Opačné emoce zvládly v táboře borců z „Rumcajova města“. Jičín toho na Valašsku mnoho nepředvedl, po mátožném výkonu odjížděl s pěkným výpraskem. „Domácí vyhráli zaslouženě, zápas jsme naprosto nezvládli. Úplně jsme selhali, domácí s výjimkou prvních pěti minut byli jasně lepší. Takhle se nehraje o titul ani o medaile. Působili jsme domácím v roli sparringpartnera, vůbec tomu nerozumíme. Jsme v situaci, kdy bychom mohli hrát relativně v klidu, namísto toho přijde takové selhání,“ kroutil nechápavě hlavou trenér Jičína Aleš Babák, jehož tým si tak zavařil v bitvě titul, který byl pro Jičín historický.

Zubří: Orság, Koleček – Horut 8, Bechný 6/2, Šlachta 5, Václav 3, Trifunovič 2, Dědek 2, Poloz 2, Mičkal 1, Šustáček 1, Randýsek, Douda, Večeřa. Nejvíce branek Jičína: Bareš 4, Vocásek 4/1, Král 4/2. Rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3. Vyloučení: 1:1. Diváci: 700.

Další výsledky: Dukla Praha – Hranice 28:25.

zdroj: valassky.denik