Sérii proti Dukle jsme srovnali a čekají nás dva domácí zápasy

Po neúspěšném prvním čtvrtfinále nastoupilo jiné Zubří. Sebevědomé, dobře takticky připravené a odhodlané podat o hodně lepší výkon. Díky těmto třem faktorům jsme pražskou Duklu porazili o dvě branky a sérii jsme vyrovnali.

Na startu druhého čtvrtfinále jsme si vypracovali větší náskok, v 6. minutě zvyšoval Mičkal na 1:4 ze sedmičky. Stále jsme drželi dvou až tří brankové vedení. Situace se pro nás vyvíjela moc dobře, první komplikace nastala ve 14. minutě, kdy dostal druhý trest Šišák. Vzápětí se Dukla nakopla a vývoj utkání pěti góly otočila, stav byl 13:11. Po našem time-outu jsme si vzali vedení zpět na svou stranu. Nejdříve snížil Mořkovský, pak srovnal Havran, sedmičku nedal Sviták a poté nás poslal Mazurek opět do vedení. Závěr prvního poločasu patřil nám. Třemi brankami v řadě jsme si dodali větší klid a do šaten odešli s tříbrankovým vedením.

Začátek druhé půle patřil sedmičkám. Nejprve se trefil Sviták, o chvíli později na druhé straně Mičkal. V deváté minutě jsme vedli už o sedm branek, v bráně exceloval J. Krupa a zdálo se, že už naše vedení nic neohrozí. Od 40. do 50. minuty však patřila pozornost hře Dukly. Díky ofenzívě pražských spojek dokázali domácí stav zápasu během deseti minut srovnat. Během posledních pěti minut se nám podařilo takticky usměrnit hru a vsítil tři branky. Výhra tak byla naše.

HC DUKLA PRAHA – HC ROBE ZUBŘÍ 30:32 (14:17)

Nejvíce branek: F. Březina 11, Sviták 5/3, Hlinka 5 – Mičkal 7/5, Mazurek 6, Bajer 6

Sedmimetrové hody: 3/4 – 5/5, Vyloučení: 5:4, Diváci: 140

Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček

Zápis a průběh utkání

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Nemohli jsme čekat, že série bude jednoduchá. Ač se Zubří během sezóny potýkalo s problémy, teď tým ukázal svou sílu. Samozřejmě jsme ve dva body na začátku série doufali, ale bohužel se to nepodařilo. Je to na 50 % jako loni s Lovosicemi, takže rozhodně nepropadáme panice, pro to není důvod. Musíme rozhodně zapracovat na svém přístupu v první polovině, kde se nám nedařilo hlavně v obraně, to musíme rychle napravit. A potom pojedeme do Zubří bojovat o druhý bod.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Tentokrát je to samozřejmě mnohem lepší. Dukla má za sebou náročný program, což se asi projevilo. My jsme věděli, že musíme 60 minut na krev a že to musíme zvládnout. V první polovině jsme se komfortně utrhli, Dukla v druhém poločase předvedla až neuvěřitelnou vůli a kvalitu, ale naštěstí jsme tentokrát všechny zásadní situace zvládli a dorovnali jsme stav série na 1:1. Za to jsme opravdu moc rádi. Všechno je otevřené, Dukla je velmi silná. Série začíná zase od nuly, jsme šťastní a těšíme se na domácí zápas.“